W Japonii stworzono lek stymulujący regenerację zębów

Opublikowano: 13.07.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2298

Znakomita wiadomość dla wszystkich, którzy borykają się z problemami zębowymi. Japońscy naukowcy opublikowali wyniki swoich badań, które mogą zrewolucjonizować podejście do leczenia zębów. Opracowali oni lek, który, jak twierdzą, może stymulować regenerację zębów.

Badania przeprowadzone na zwierzętach dowodzą, że ten lek nie tylko wspomaga proces regeneracji szkliwa, ale też pomaga w odtworzeniu zębów po poważnych uszkodzeniach. Jak to działa? Otóż lek składa się z kombinacji specjalnych substancji biologicznie czynnych, które pobudzają wzrost i rozwój tkanki zęba. Aktywują one naturalne mechanizmy regeneracyjne organizmu, co oznacza, że zamiast korzystać z protez czy implantów, pacjenci mogą liczyć na odtworzenie własnych, zdrowych zębów.

Przełomowy lek ma ogromny potencjał i może okazać się bezcenny dla pacjentów, którzy stracili zęby z różnych przyczyn, takich jak urazy, próchnica czy naturalne procesy starzenia. Lek może również znaleźć zastosowanie w leczeniu chorób dziąseł oraz innych problemów związanych z jamą ustną.

Jednak, pomimo tych obiecujących wyników, lek nadal jest w fazie badań. Japońscy naukowcy pracują teraz nad ustaleniem bezpieczeństwa i skuteczności stosowania tego leku, a także potencjalnych skutków ubocznych.

Pomysł regeneracji zębów nie jest nowy. Przez lata naukowcy próbowali znaleźć skuteczne metody odbudowy tkanek zęba. Większość z nich jednak wymagała skomplikowanych zabiegów chirurgicznych lub użycia komórek macierzystych. Dzięki badaniom przeprowadzonym w Japonii mamy teraz do dyspozycji nowe podejście, które wydaje się być zarówno prostsze, jak i tańsze.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, oznaczałoby to rewolucję w dziedzinie stomatologii. Tysiące osób na całym świecie mogłyby odzyskać swoje naturalne zęby, a wizyty u dentysty przestałyby kojarzyć się z bólem i dyskomfortem. Czekamy na dalsze doniesienia z Japonii z niecierpliwością.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Szurnięty Mędrzec 14.07.2023 07:25

    Niedawno trafiłem na pracę doktora Westona Price, który w latach 20-tych ubiegłego wieku (wtedy tytuł doktora znaczył więcej i był bardziej poważany przez ludzi) badając rdzenne plemiona z choćby z Australii, Kanady, Afryki zauważył wśród nich podobieństwo. To podobieństwo to były idealne, symetryczne, proste i białe zęby aż do późnej starości bez ich codziennego prostowania i szczotkowania. Nie znalazł też osoby cierpiącej na choroby, z którymi spotykamy się częściej we współczesnym zachodnim świecie, takie jak cukrzyca 2, otyłość, cukrzyca 1, choroby autoimmunologiczne, rak, choroba Alzheimera lub choroby metaboliczne . Dieta tych ludów składała się\składa z mięsa, ryb, skorupiaków, podrobów i owoców\warzyw w twardej formie, teraz cywilizację zachodnią nękają choroby uzębienia, które nie występowały\występują u tych rdzennych ludów. Zachodnie jedzenie jest miękkie i przetworzone, ludzie zachodu nie mają miejsca na duży łuk zębowy, przez dietę ten łuk zębowy się kurczy co powoduje choćby konieczność usunięcia tak zwanych zębów mądrości, powoduje krzywe zęby które człowiek zachodu chce prostować (a sam przebieg jest dość kosztowny), powoduje próchnicę i cukrzycę.

    Właśnie dlatego uważam, że ludzkość się pogubiła i człowiek powinien zrobić ten krok wstecz, przynajmniej o kilka dekad

    Źródło : https://tomerpappe-com.translate.goog/dr-weston-price-had-it-all-figured-out/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.