W Europie dyskryminuje się muzułmanów

Opublikowano: 26.04.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 373

Amnesty International, organizacja broniąca praw człowieka, informuje o rosnącej dyskryminacji muzułmanów w Europie.

W raporcie przygotowanym przez organizację przedstawione zostały wyniki obserwacji wspólnot muzułmańskich żyjących we Francji, Belgii i Holandii. Zauważono, że ci muzułmanie, którzy noszą symbole świadczące o ich przynależności religijnej, np. chustę, mają mniejsze szanse na osiągnięcie sukcesu w procesie rekrutacyjnym do pracy czy na wyższą uczelnię.

W raporcie czytamy, że w społeczeństwie europejskim panuje stereotyp, zgodnie z którym „z muzułmanami nie ma problemów, póki zbytnio się nie wyróżniają”. Amnesty International apeluje do władz krajów Unii europejskiej, by bardziej konsekwentnie dostosowywały prawo dotyczące walki z dyskryminacją.

Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. Tito 26.04.2012 10:36

  Czyli AI chce, żeby państwo wpieprzyło się do prywatnej własności jaką jest przedsiębiorstwo, zignorowało osobiste przekonania “tubylców” i najlepiej znacjonalizowało, po czym sprzedało za przysłowiową złotówkę imigrantom? 😀

 2. bolobolo 26.04.2012 11:01

  Dzięki Ci AI, że zwróciłaś na to uwagę! Wredni Europejczycy nie mają poszanowania dla podstawowych praw religijnych innych, niż KK. Chyba się przeniosę do Iranu, albo innego Sudanu, gdzie wolność religijna kwitnie i każdy katolik jest witany z otwartymi ramionami, a gdy chce wybudować kościół, dostaje na to od szejków, ciężko przez nich zarobione, petrodolary.

 3. guarana 26.04.2012 12:55

  “… prawo dotyczące walki z dyskryminacją.”

  Walka z walką? Toż to czysty obłęd.

  “Ludzkość to gatunek ciężko chory, dotknięty niebezpiecznym obłędem”
  E. Tolle

 4. zbig45 26.04.2012 15:39

  gdzie najlepiej żyje się muzułmanom? może w arabii, syrii, somalii, libii, maroku? nie! w krajach europejskich. we francji, anglii, holandii. więc ktoś kto wymyślił ten “temat” nie wie o czym mówi.muzułmanie się tu panoszą, żyją z socjalu i zagarniają coraz więcej przestrzeni. taka jest prawda. bezkrwawy podbój europy.

 5. cetes 26.04.2012 18:38

  @ W!
  Czyżby Europejczycy siłą przywozili muzułmanów do swoich krajów?
  Nic o tym nie słyszałem!
  Możesz podać źródła?

 6. masakalambura 26.04.2012 20:13

  Wielka Brytania – Egipt, Palestyna, Jordan, Sudan, Irak, Kuwejt, Bahrajn
  Francja – Syria, Maroko, Tunezja, Algieria.
  Włochy – Libia, Somalia
  Tak właśnie Europejczycy zdobywali świat wraz z ludami które ten świat zasiedlały. Chciało się złota, to teraz niech się martwi Europa. Bo tak się składa, że muzułmański strój już nie jeden rodowity Europejczyk chętnie zakłada. A ekspansja zawsze ma dwa kierunki.

 7. Prometeo 27.04.2012 02:37

  w Polsce caly czas brakuje rąk do pracy przyjmiemy każdą ilość wszelakiej maści obcokrajowców i niech się nie boją antifa ich obroni przed każdym przejawem nietolerancji a KK odpuści każde winy jeśli tylko jakaś sumka zaciąży na sumieniu nawet pomoże w ukamienowanku jakiegoś poganina animisty co się do drzew przykuwa łańcuchem byle tylko wszyscy zgodnie żebrali i kłaniali się jednemu bóstwu i dążyli do oczyszczenia zamiast korzystać z daru jakim jest życie. czy ktoś się nad tym zastanawiał że trzy największe religie świata pochodzą z afryki a wszystkie odłamy chrześcijaństwa to wynik ekspansji światopoglądowej wyznawców niejakiego atona w ostatnim rozdziale pewnej książki opisali nam pięĸnie jaki kocioł nam szykują na koniec i żebyśmy się nie stawiali bo tak ma być . a pamięta ktoś jak przyszła plaga śmierci pierworodnych w egipcie tam raczej nie było ingerencji siły wyższej mordercami mogli być słudzy w domach egipcjan . czy to ma związek?

 8. Prometeo 27.04.2012 03:07

  to nie ma nic wspólnego z dyskryminacją to po prostu konflikt wynikający z chorej polityki pozwalającej na zamieszkiwanie zupełnie odmiennych kultur na jednym obszarze jak państwa będą znów miały charakter narodowy to nikt nie będzie rasistą wręcz przeciwnie będziemy gotowi pomagać im budować sztuczne koryta rzek sadzić lasy i grać heavy metal 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.