Ustawa dotycząca oskarżania Saudów jest oszustwem

Opublikowano: 29.05.2016 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 646

Jeszcze niedawno wszyscy myśleliśmy, że Stany Zjednoczone oficjalnie oskarżą Arabię Saudyjską o atak na World Trade Center i zabójstwo około 3 tysięcy ludzi. Całkiem niedawno Senat jednogłośnie zatwierdził przecież specjalną ustawę, która miałaby pozwolić rodzinom ofiar domagać się od Saudów ogromnego odszkodowania. Sprawa przyjęła jednak niespodziewany obrót, gdy okazało się, że tuż przed głosowaniem wprowadzono do ustawy odpowiednie “poprawki”.

Tzw. Ustawa o Sprawiedliwości Przeciwko Sponsorom Terroryzmu (JASTA) faktycznie umożliwi składanie masowych pozwów przeciwko Arabii Saudyjskiej, ale Departamenty Stanu oraz Sprawiedliwości będą mogły zwrócić się do sądu, który zajmuje się sprawą, o jej tymczasowe zawieszenie. Wystarczy że amerykański rząd zwyczajnie powiadomi, iż wszedł na drogę dyplomacji z Rijadem. Należy jednak dodać, że na wniosek Prokuratora Generalnego rozpatrywanie pozwów może być stale wstrzymywane o kolejne 180 dni.

Teraz mamy jaśniejszy obraz sytuacji i możemy zrozumieć, dlaczego senatorzy jednogłośnie przyjęli ustawę. Można powiedzieć, że Amerykanie ponownie zostali oszukani przez rząd. Ustawa JASTA sprawia tylko wrażenie, że Stany Zjednoczone będą ścigać sponsorów terrorystów i zaczną domagać się wypłaty odszkodowań. W rzeczywistości ustawa jest wymierzona tylko i wyłącznie przeciwko Amerykanom, a w obecnej postaci z pewnością zostanie podpisana przez Baracka Obamę.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: TheFreeThoughtProject.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BrutulloF1 29.05.2016 13:10

    Niech FED zapłaci tym ludziom. Przecież Saudowie to tylko figuranci w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.