Ukraińcy grożą polskim przewoźnikom protestującym na granicy

Opublikowano: 27.11.2023 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2453

Wydaje się, że to już szersza akcja. I nie wydaje się jedynie inspirowana oddolnie.

Na polskich przewoźników ze strony ukraińskich internautów leci coraz większy hejt. Wyzwiska, oskarżenia o działalność na rzecz Rosji i Putina, wulgaryzmy. O tym wszystkim na serwisie „X” stara się informować na bieżąco Rafał Mekler, który osobiście doświadcza tych wszystkich ataków. Oto przykład jednego z bardziej „grzecznych” komentarzy Ukraińców pod wpisami Rafała Meklera.

Ataki płyną z Ukrainy, ale również, za sprawą Agory, z obrębu granic naszego państwa. W tych ostatnich celuje dziennikarka Ukrayina.pl – portalu stworzonego przez Agorę, a konkretnie przez zespół portalu Gazeta.pl – Alina Makarczuk. Makarczuk na „Twitterze” zarzuciła m.in. polskim przewoźnikom działania na rzecz Rosji. Blokada granicy przestaje być pokojowym protestem i dziś wygląda jak próba destabilizacji Ukrainy przed zimą. Ukraińskie media śledcze piszą, że „za tym protestem stoją rosyjskie służby specjalne oraz Konfederacja”.

To podsycanie emocji opiera się również na kłamliwej narracji, że blokowane są w wyniku protestu transporty humanitarne i wojskowe. Ten wątek często przewija się wśród ukraińskich użytkowników mediów społecznościowych. Makarczuk również go używa i pisze, że są notowane przypadki, kiedy w kolejce utknęła pomoc humanitarna, leki czy generatory. Gdyby tak było rzeczywiście, oznaczałoby to, że tę pomoc blokują… ukraińscy kierowcy stojący w kolejce. Bowiem protestujący przepuszczają nie tylko pomoc humanitarną i wojskową, ale również samochody osobowe. Zarzuty więc, że jakakolwiek pomoc humanitarna czy wojskowa jest blokowana są kłamstwem, a nawet celową dezinformacją.

A czy zarzut, że to właśnie ukraińscy kierowcy mogą utrudniać wjazd transportom humanitarnym na Ukrainę, jest chybiony? Chyba nie do końca. Jak wynika z wpisu Rafała Meklera, ukraińscy kierowcy stojący po stronie polskiej sami regulują, kto może i w jakiej kolejności dojechać do granicy. Dowodzi tego poniższe nagranie.

Zarzuty wobec polskich przewoźników protestujących na granicy dementuje nawet jedna z fundacji dostarczająca pomoc humanitarną na Ukrainę. „W przeciągu ostatnich trzech tygodni nasze transporty z pomocą humanitarną dla obwodu chersońskiego przejeżdżają bez problemu granicę (zarówno do 3,5 tony jak i większe). Bez problemu przekraczają ją również kierowcy innego pochodzenia wiozący pomoc humanitarną zgłoszoną przez odprawę elektroniczną z nadanym ID, dzięki czemu obsługiwani są poza kolejnością” – poinformowała Fundacja „Zakres”.

Niestety, wśród tych wszystkich nieprzyjemnych wpisów pojawiają się również pogróżki, a nawet już groźby, które można śmiało uznać za karalne. Rafał Mekler dostąpił również szczególnego „uznania”. Znalazł się na liście „wrogów Ukrainy”.

„Ukraiński portal zamieszczający profile “wrogów Ukrainy” dołączył także mnie do swojego portfolio. Ukraińcy piszą mi wprost że każdy z tej listy “będzie ukarany”. W tekście jest masa bredni i przeinaczeń. Uważam takie działanie za skandaliczne, postulaty protestu popiera wielu polityków różnych opcji, artykułując je w mediach. Czy też powinni wylądować na tym portalu? Jest to kolejny element ataku na mnie za to co robię” – napisał Mekler na platformie „X”.

Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

6 komentarzy

 1. replikant3d 27.11.2023 16:17

  Bezczelne Ukry…Ale oni wiedzą że są już ,,chronieni,, przez ,,polskie,, prawo. Dlatego są coraz bardziej butni. To zaczyna być niebezpieczne. Nie popieram wojenek, ale jednak Putin miał rację co do ukrów. Jeżeli ich się nie ,,zneutralizuje,, to staną się niebezpieczni….

 2. emigrant001 27.11.2023 18:26

  ukry to dwulicowa, fałszywa, przy okazji roszczeniowa nacja. Polacy zaczęli ukrów lubić tylko dlatego, że zaczęli walczyć z Rosjanami, bo ich zaatakowali, Jednego dnia z skorumpowanego grajdołu stali się nacją bohaterów. Co takiego ukry zrobiły dla Polski i Polaków, że nagle stali się “braćmi”. Wystarczy prosta umiejętnośc czytania ze zrozumieniem (można zacząć od historii) żeby sie przekonać, że oni nigdy nas nie lubili, nie lubią i nigdy lubić nie będą. Nie każdy ukrainiec jest banderowcem ale każdy banderowiec jest ukraińcem. Rosjanie walczą z banderowcami a Polacy banderowców nazywali braćmi. Czysta hipokryzja.

 3. Szwęda 27.11.2023 19:03

  Nie ma polskiego rządu, nie ma polskiego prawa, nie ma polskiego wojska, nie ma polskiego państwa!!!!

 4. Denisrozrabiaka 27.11.2023 19:07

  @Szweda – nie denerwuj się tak, bo ci żyłka na czole pęknie

 5. JedynaDroga 28.11.2023 05:06

  Jeżeli polscy przewoźnicy ustąpią wtedy dopiero wyjdziemy na słabeuszy ( jako naród )

  Tylu Ukrainców przyswoiło już na tyle nasz ojczysty język, że jest tylko kwestią czasu kiedy zaczną zastępować polaków w instytucjach państwowych i to nie tylko na podrzędnych stanowiskach.

  Dostali tyle wsparcia, że w głowach im się już przestawiło.

  Jeżeli tak bardzo kochają swój kraj- ojczyzna wzywa do przemielenia na froncie.

  ALE ZA ŻADNE SKARBY NIECH NIE PCHAJĄ INNYCH DO TEJ WOJNY.

 6. MasaKalambura 28.11.2023 07:33

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.