Ukraina blokuje wjazd chasydów

Opublikowano: 16.09.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 565

Od końca sierpnia trwają przepychanki pomiędzy władzami Ukrainy a społecznością radykalnych Żydów. Ukraińcy stosując się do prośby rządu Izraela próbują uniemożliwić chasydom wjazd na swoje terytorium. Z kolei wyznawcy judaizmu na wszelkie sposoby chcą ominąć ten zakaz, stąd obecnie podejmują próby przejścia ukraińskiej granicy od strony Białorusi.

Ortodoksyjni Żydzi na przełomie sierpnia i września rokrocznie odwiedzają tłumnie ukraińskie miasto Humań. Właśnie w tej miejscowości znajduje się zrekonstruowany grób Nachmana z Bracławia, który był założycielem sekty swoich chasydzkich wyznawców. Żydzi przybywają do Humania właśnie w tym terminie, aby uczcić święto Rosz ha-Szana będące żydowskim odpowiednikiem Nowego Roku.

Tym razem święto potrwa od 18 do 20 września. Radykalni Żydzi już od końca sierpnia próbują więc przedostać się do tej miejscowości, lecz w tym roku nie chcą ich tam wpuścić władze Ukrainy. Z prośbą o zablokowanie wjazdu z powodu koronawirusa zwrócił się zresztą rząd Benjamina Netanjahu. Zdaniem strony izraelskiej, chasydzcy sekciarze mogą zniweczyć międzynarodowe wysiłki na rzecz walki z pandemią COVID-19.

Ukraiński resort spraw wewnętrznych zapowiedział, że do 28 września obcokrajowcy nie mogą wjeżdżać na terytorium Ukrainy, co tyczy się również żydowskich pielgrzymów. Sami chasydzi nie ustają jednak w swoich wysiłkach, dlatego obecnie próbują szturmować granicę Ukrainy z Białorusią. Obecnie w jej pobliżu ma zdaniem białoruskich mediów przebywać około półtora tysiąca ortodoksyjnych wyznawców judaizmu.

Lokalne władze obwodu homelskiego zapowiedziały zapewnienie Żydom odpowiedniej pomocy, gdy nie zostali oni przepuszczeni przez ukraińską straż graniczną. Sami chasydzi koczują obecnie w pobliskim lesie oraz na autostradzie łączącej Białoruś i Ukrainę. Z tego powodu wstrzymany został ruch na przejściu granicznym Nowi Jaryłowyczi.

Na podstawie: Belta.by, Reuters.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

“Zdaniem strony izraelskiej, chasydzcy sekciarze mogą zniweczyć międzynarodowe wysiłki na rzecz walki z pandemią COVID-19.” to może Netanjahu powinien się z nimi rozprawić jak z Palestyńczykami skoro stanowią takie zagrożenie dla MIĘDZYNARODOWYCH wysiłków na rzecz walki z kolano wirusem.

JP
Użytkownik
JP

[Benjamin Fulford] Mafia chazarska zwiera szyki wokół wyborów w USA i ich mandżurskiego kandydata

https://meditation539.com/2020/09/17/benjamin-fulford-benjamin-fulford-mafia-chazarska-zwiera-szyki-wokol-wyborow-w-usa-i-ich-mandzurskiego-kandydata/