UE pozbędzie się niektórych państw „jak worków z piaskiem”

Opublikowano: 22.05.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 276

Niewykluczone, że w przyszłości Unia Europejska będzie pozbywać się państw indywidualistów „jak worków z piaskiem” – oświadczyła w poniedziałek unijna komisarz sprawiedliwości Vera Jourova w czasie trwającej w Pradze konferencji „Wyzwania dla Europy”.

W swoim przemówieniu unijna komisarz wezwała Czechy do większej aktywności na forum Unii Europejskiej i mniejszej solidarności z Polską i Węgrami, które Komisja Europejska oskarża o łamanie praw obywatelskich. „Jeśli Czechy nie będą wykazywać się większą aktywnością w rozwiązywaniu problemów ogólnoeuropejskich i ograniczą się do krytykowania UE, w przyszłości mogą mieć przez to problemy” — podkreśliła Jourova.

Im większą presję wywierać będą na Europę rozmaite problemy i zagrożenia, tym szybciej da o sobie znać tendencja „worków z piaskiem”. Mogą nimi zostać na przykład państwa, które nie współpracują, nie dokładają starań na rzecz osiągania wspólnych celów — powiedziała Jourova.

Zdaniem unijnej komisarz najwyższa pora, by Unia Europejska zrezygnowała z ingerencji w drobne sprawy i zajęła się rozwiązywaniem największych wyzwań współczesnego świata. „Odpowiada za to częściowo projekt budżetu UE na kolejne siedem lat, w którym duży akcent kładziony jest na umacnianie zewnętrznych granic organizacji, na bezpieczeństwo wewnętrzne i umocnienie ogólnoeuropejskich zdolności obronnych” — oświadczyła Jourova.

Unijna komisarz uważa ponadto, że brukselscy urzędnicy powinni aktywniej i szczegółowiej tłumaczyć społeczeństwu państw UE, czym się zajmują, a jednocześnie słuchać, co mają do powiedzenia na temat ich działalności zwykli obywatele.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kopydlok
Użytkownik
kopydlok

Czesi od zawsze mieli skłonności do kolaboracji, taka ułomność nic nie znaczących krajów.

george
Użytkownik
george

to nie ułomność tylko spryt https://youtu.be/roQovN7fgbs

kozik
Użytkownik
kozik

Turcja nie jest w EU, a jednak Erdogan nie płacze. Mając 2 armię NATO (pod względem liczebności), może gwizdać na darmozjadów z Brukseli.

Czechy, Słowacja, Polska, Węgry, Austria(?) powinny mówić jedno Francom T. i innym Gayom V., a robić swoje. Projekt EU jest projektem framcusko-niemieckich marksistów i jako taki da te same efekty, co wcześniejsze próby zjednoczenia narodów, podjęte przez Wielkich Socjalistów (Hitlera, Dżugaszwilego).

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Exit UK socjalistów z Brukseli nic nie nauczył. Czas na jakieś protesty, żeby zmniejszyć im o połowę apanaże, to może się nauczą, że żyje się z pracy a nie pieniędzy podatników.

kopydlok
Użytkownik
kopydlok

@george

To jest ten sam rodzaj sprytu jakim wykazali się podczas II wojny światowej. Albo jest się sprytnym, albo wiernym jakimś wartościom. Ja świadomie wybieram to drugie.

Fenix
Użytkownik
Fenix

” a jednocześnie słuchać, co mają do powiedzenia na temat ich działalności zwykli obywatele.” Co słuchają, “niezwykli ” ? NIE! Słyszeć, i słuchać obywateli , tak zmienimy Europę . Jednocząc Narody ludzi , zanik podziałów i granic.
ps. zdaje się że ci ” niezwykli ” w UE ,to są te worki z piaskiem , ich należy się pozbyć !

Fenix
Użytkownik
Fenix

Naleciałości poprzedniego systemu dają im o sobie znać, prawo siły ,prawem ?
Jedno prawo , w mocy wolnych ludzi!