Tradycyjna chińska wioska rybacka

Opublikowano: 01.01.2019 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Tradycyjna chińska wioska rybacka

Liczba wyświetleń: 1883

Wideoreportaż z tradycyjnej chińskiej wioski rybackiej Tai O na wyspie Lantau w prowincji Hongkong w Chinach.


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. AnAnnaKang 21.01.2022 23:06

  Tai O (大澳) to mała rybacka wioska położona w zachodniej części wyspy Lantau na Nowych Terytoriach Hongkongu. Nazwa Tai O oznacza „wielką zatokę”. Miejsce jest poprzecinane siecią kanałów, po których pływają łodzie.

  Historia mówi, że region był świadkiem licznych przemytów i piractwa. Wpadająca do morza rzeka i rozległe bagna stanowiły doskonałą ochronę i świetne kryjówki dla przestępców.
  W XVI wieku Portugalczycy przybyli tu po przegranej bitwie morskiej między Cesarską Marynarką Ming a flotą portugalską dowodzoną przez Diogo Calvo. Bitwa o Tunmen miała miejsce w 1521 roku.
  Zanim mieszkańcy Tai O zbudowali swoje domy na palach, miejscowa ludność Tanków żyła na drewnianych łodziach spędzając swój czas na morzu. Zagrożeni tajfunami członkowie tej społeczności zdecydowali się na budowę domów na palach przy brzegu.

  Rybacka wioska Tai O i jej rybny targ powstała na początku XX wieku.
  W 2000 roku wybuchł duży pożar, który zniszczył wiele domów.
  Solidarność mieszkańców pozwoliła odrodzić się wiosce, podobnie jak legendarny ptak z popiołów.
  Wioska jest niewątpliwie częścią tradycyjnego chińskiego folkloru. Panuje w niej atmosfera oderwania się od realiów wielkich miast.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.