To Morawiecki odpowiada za wzrost kosztów energii

Opublikowano: 10.10.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1240

Nie ma co owijać w bawełnę – to rząd PiS, a personalnie Mateusz Morawiecki jako jego premier, odpowiadają za wzrost kosztów energii. To nie kto inny, jak właśnie Morawiecki podpisał, w grudniu 2020 roku, pakt klimatyczny, który jest jednym z elementów tzw. Agendy 2030 i – dalej – 2050. Czy uległ presji unijnych bolszewików, ugiął się, psychicznie nie wytrzymał, czy też zrobił to z pełną premedytacją bolszewickiego globalisty – nie ma tu większego znaczenia.

Po owocach ich poznacie. A, w tym akurat przypadku, owoce te mogą się okazać tragiczne. Nie tylko dla gospodarstw domowych, ale także dla firm. Wielu przedsiębiorców jeszcze nie otrzymało rachunków, ale one nadejdą.

Dobrze żebyśmy wiedzieli, co będzie się składało na wysokość rachunków za energię. Poniżej radosna twórczość PGE, które przysyłając nam rachunki, publikuje grafikę ze strukturą kosztów energii:

Punkt pierwszy jest kluczowy – 59 procent wysokości rachunku stanowi „koszt emisji do uprawnień CO2, wynikający z polityki klimatycznej Unii Europejskiej”; 8 procent – „koszty obowiązków OZE i efektywności energetycznej, wynikające z polityki klimatycznej Unii Europejskiej”. Widzimy zatem, że aż 67 procent kosztów energii to skutek bzdurnej ideologii tzw. zielonego komunizmu, pod którym podpisał się nie kto inny jak premier rządu PiS, zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego – Mateusz Morawiecki (poniżej wycinki z mediów z grudnia 2020 roku).

Czy ludzie mają tego świadomość? Obserwując wybory wielu Polaków, można odnieść wrażenie, że niestety nie. Wierny „ludek PiS-owski” jest odporny na logikę, i nawet jeśli któregoś dnia, odwiedzą ich osobiście: Kaczyński z Morawieckim i zgwałcą im córki, oni stwierdzą, że to Putin i Miedwiediew w przebraniu. Tym ludziom raczej już nic nie pomoże. Jednak czy prawda o autorze naszego dramatu dotrze do pozostałych Polaków?

Naszym obowiązkiem jest pokazywanie prawdy. Od Morawieckiego, jego popleczników i rządowej propagandy tej prawdy nie usłyszycie. Ale ona jest, trzeba do niej tylko dotrzeć.

Zanim zaczniecie się zachwycać nad hojnością rządu PiS, nad kolejnymi „trzynastkami” i „czternastkami”, zanim złożycie wniosek do opieki społecznej o przyznanie kolejnej jałmużny „osłonowej”, zastanówcie się, kto robi z was żebraków i kto wpędza was w gospodarczą zapaść. Nazwisko MORAWIECKI otwiera tę listę.

Autorstwo: P
Źródło: ProKapitalizm.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.