Telosa – raj utracony

Opublikowano: 26.10.2021 | Kategorie: Publicystyka, Publikacje WM, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 889

Promowane raje ogromnych metropolii, które zdaniem pomysłodawców mają być w pełni samowystarczalne, nie wszystkim imponują. Deklarowaną intencją miliarderów finansujących pomysł jest realizacja ludzkości doskonałej. Znacznie bliżej im do fantasmagorii, niż łatwej w swojej architekturze i funkcjonalności miast jakie znamy. Być może chodzi o zaspokojenie próżności wybranych, którym nadmiar pieniądza i używek wypalił określone strefy szarych komórek odpowiedzialnych za myślenie krytyczne.

W ogromnym stopniu, rojenia o potędze skupisk tak luksusowych, że nikt nie będzie choćby przez moment myślał, by z nich wyjechać, mają  pełnić rolę komunistycznej utopii bez reszty pochłaniającej fanatyków  ideologii dobrowolnych więzień. Prototyp amerykański Telosa opracowany przez Bjarke Ingels Group (BIG), poprzedziły inne próby w Chinach i Emiratach Arabskich.

Oto Elon Musk już podpisał kontrakt na budowę sieci tuneli pod Las Vegas, którymi sunąć mają auta Tesli. Wszystko będzie się uruchamiać i zatrzymywać po naciśnięciu klawisza, wprowadzeniu karty. Każdy mieszkaniec poddać musi się sterowaniu łańcuszkiem „przejdź dalej”, „cofnij”, spróbuj ponownie”, „potwierdź” i.t.d. Klawisze wydadzą zgodę, poprowadzą, zablokują użytkownika w wyborze drogi, którą chce pójść, zatrzymać się, wyjść.

Bardziej przypomina to labirynt więzienny z elektronicznym pastuchem, o jego opuszczeniu nie ma mowy. Realia, w których człowiek powierza kontrolę nad sobą automatom, sprytnie reklamowane jako szczyt osiągnięć ludzkości okrzyknięte zostały „smart cities” – sprytnymi miastami. Pod tym hasłem stawiane są w polskich miastach deweloperskie plomby zagęszczające architekturę kosztem naturalnej zieleni i korytarzy napowietrzających miasta.

Trzydzieści lat temu każdy nastolatek marzył o możliwości znalezienia się za kierownicą i zakosztowania swobody jazdy autem z siedzącą u boku blond pięknością, by jechać dokąd oczy poniosą. Współczesną ironią ambitnych inaczej jest pojęcie „autonomiczności”. Oto auto, które jedzie samo wiezie bezwolnego kierowcę, bo jemu została wyznaczona rola pasażera zdanego na łaskę, niełaskę urządzeń sterujących pojazdem. Wyobraźmy sobie weekendowy wyjazd z rodziną do znajomych. Siadamy do luksusowego auta, a ono odmawia jazdy,  gdyż powodem jest wybrany przez nich kierunek, albo przekroczenie wagi otyłych nieprzepisowo pasażerów. Koniec przyjemności, bo koniec wolności wyboru. Dajemy sobie wpoić przy każdym kolejnym zakupionym urządzeniu, że niczego nie musimy robić, bo ono przejmuje funkcje mierzenia, mieszania, dozowania, sterowania, a my tylko obserwujemy. Powoli, acz skutecznie ludzkość przyzwyczajono do wygody fizycznej za cenę niewoli psychicznej.

Ciekawe, kto będzie zamieszkiwał ośrodki przyszłości – turbo postępowi zwolennicy słodkiego nicnierobienia, czy emeryci zaopatrujący się w pieczywo w punkcie nazwanym „breadnia”. Kiedy nagle wydarzy się rzecz typowa, potrzebny hydraulik, zdarzy się akt wandalizmu, usterka – kto uprawniony będzie do zarządzania aglomeracją przyszłości. Będą to automaty, czy bawiący się nimi miliarderzy ogromnie przejęci wdrożeniem Agendy 21, Agendy 2030, zaleceń WEF (Wielkiego Ekonomicznego Forum) i Wielkiego Resetu. Tylko ludzie, którzy gotowi zapomnieć smak wolności będą skłonni wprowadzać się do  mega więzień, gdzie wszystko co niezbędne będzie w zasięgu ręki, pod jakimś tam zbawiennym warunkiem. Big Brother zaprogramowany w powiększeniu i skrupulatnie w trosce o najdrobniejszy detal przez ludzi branży IT. Bądź pozdrowiona i trwaj wsi sielska, prawdziwie anielska.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com, Whitemad.pl
Źródło: WolneMedia.net

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 8 , średnia ocena wartości wpisu: 4,50 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. Piron 26.10.2021 23:22
 2. Matylda 27.10.2021 07:17

  Czy sztuczna inteligencja to antychryst?

 3. MasaKalambura 27.10.2021 09:23

  Prędzej to Bestia z Apokalipsy, a także “Bestia z ziemi” z Koranu, która to nazwa moim zdaniem ciekawie koresponduje z krzemowym sercem wszystkich cyfrowych bestii. Krzem to podstawowy składnik litosfery Ziemi i najważniejszy budulec procesorów.

  Zgodnie z Apokalipsą Bestia służyć będzie Fałszywemu Prorokowi (Antychrystowi) i czynić wielkie znaki wobec niego. Zgodnie z Koranem natomiast Bestia, której ducha tchnie w nią sam Allah, udowodni ludziom, że odeszli od Boga. Ma też (już wedle sunny) znakować ludzi rozróżniając wiernych i niewiernych.

  Zgodnie z Apokalipsą ma ona znakować ludzi imieniem Fałszywego Proroka lub jego cyfrą 666, i należy się tego znakowania obawiać i unikać go za wszelką cenę pod groźbą potępienia i wrzucenia do Ognia i Otchłani.

 4. rici 27.10.2021 09:44

  @Massa Jezeli w Apokalipsie stoi ze “bog” zabierze do siebie do “nieba” 144 tys, sprawiedliwych, to nie znaczy ze zabierze wyznawcow Allacha, Czyjakiegos innego ufoka, tylko wlasnie sprawieliwych, a ta ilosc to sa zaledwie promile z calej populacji ktora zyla na przestrzeni tysiacleci. Czyli ze tego wynika ze zdecydowana wiekszosc tych nawiedzonych ksiezy,rabinow mullow,pastorow na niebo sie nie zalapie. Z Apokalipsy wynika ze do nieba pojda tylko sprawiedliwi, a nie wyznawcy jakiegos zdeprawowanego proroka.

 5. MasaKalambura 27.10.2021 09:53

  Jak zwykle porażająca wiedza Rici.

  W rozdziale 7 Apokalipsy masz po kolei :
  144 tysiące z pośród reszty z pokoleń Izraela, wymienionych z imienia żydów z pokoleń, posiadających rodowód od czasów ich ojca Jakuba, 144 tysiące sług Boga Żywego.

  A zaraz po nich w tym samym 7 rozdziale:
  “” Potem ujrzałem:
  a oto wielki tłum,
  którego nie mógł nikt policzyć,
  z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków,
  stojący przed tronem i przed Barankiem.
  Odziani są w białe szaty,
  a w ręku ich palmy.”

  Jest zatem miejsce i dla chrześcijan i dla muzułmanów niebędących potomkami Jakuba.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.