Tajemnica pasów cnoty

Opublikowano: 15.06.2018 | Kategorie: Historia, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1122

Ujawniono prawdę o średniowiecznych pasach cnoty.

O życiu w czasach średniowiecznych wiemy wiele, mimo wszystko ta epoka jest owiana mnóstwem mitów. Dla jednych średniowiecze jest czasem rycerzy i pięknych dam, dla innych — czas fanatyzmu religijnego i inkwizycji, trzeci myślą wyłącznie o braku elementarnych dogodności i higieny. Co z tego jest prawdą, a co wymysłem?

1. Ludzie nie dożywali 30 lat. To nie do końca tak. W średniowieczu była bardzo wysoka umieralność wśród dzieci, nie było ani jednej rodziny, w której nie zmarłoby dziecko. Jednak ci, którzy dożywali wieku młodzieńczego mogli dożyć 50-60 lat.

2. Średniowieczni ludzie byli niscy. Naukowcy zbadali kilka tysięcy szkieletów i doszli do wniosku, że średni wzrost mężczyzny wynosił 170 cm, a kobiety — 158.

3. Średniowiecze było zapaścią intelektualną. Większość rzeczywiście była analfabetami. Jednak naukowcy byli wysoko cenieni. Nie zapominajmy o średniowiecznych pisarzach i artystach.

4. Jedyną rozrywką były turnieje rycerskie. W rzeczywistości pojedynki były częścią przygotowania wojskowego.

5. Udając się w wyprawę, rycerz zakładał swojej damie pas cnoty. Historycy dowiedli, że żadnych pasów cnoty w średniowieczu nie było. Ten mit w nowych czasach wymyślili miłośnicy erotycznych przygód.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. maciek 15.06.2018 17:36

    Nie było też pidżam z otworami. Dzieci się płodzilo po ciemaku, bo to były mroki współczesności. Dobranoc Państwu.

  2. Abomingo 15.06.2018 17:46

    Ciekawe , jak było …..w ,,przedwieczu”

  3. maciek 15.06.2018 23:14

    Jak w Raju.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.