Tajemnica Niezwykłej Piramidy w Cuicuilco

Opublikowano: 04.08.2018 | Kategorie: Audycje

Tajemnica Niezwykłej Piramidy w Cuicuilco

Liczba wyświetleń: 8

Piramidy fascynują ludzi już od tysięcy lat. Jedna z najciekawszych takich budowli mieści się w Dolinie Meksyku, w stanowisku archeologicznym Cuicuilco. Wiele tysięcy lat temu budowlę tą wznieśli przedstawiciele tajemniczego ludu, znacznie starszego od Azteków czy Tolteków. Piramida ma 27 metrów wysokości oraz 120 metrów średnicy. Konstrukcja ma nietypową okrągłą formę i składa się z 4 kondygnacji. Budowla została zniszczona przez wybuch pobliskiego wulkanu. Na podstawie znalezionych śladów czerwonego barwnika, archeolodzy uznali, że piramida została stworzona do celów religijnych. Starożytni Indianie zostawiali mało świadectw pisemnych, przez co większość wniosków jest niepewna. Inni badacze przypisywali autorstwo budowli zaginionym cywilizacjom, a nawet wiązali je z przybyszami z kosmosu. Pierwsze datowania wskazywały nawet, że jest to najstarsza piramida na świecie. W późniejszych latach okazało się, że jest jedynie najstarszą w Mezoameryce, jednak do dziś budowla ta skrywa wiele tajemnic.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o