Szokująca interwencja policji wobec nastolatka

Opublikowano: 19.02.2024 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3764

W styczniu 2024 roku na warszawskim Rembertowie doszło do skandalicznej interwencji policji, która zakończyła się zatrzymaniem 18-letniego Piotra. Chłopak został powalony na ziemię, przyciśnięty kolanem, skuty kajdankami i wrzucony do bagażnika radiowozu. W środku policjant użył wobec niego gazu pieprzowego. Na komendzie nastolatek miał być bity po twarzy. Ta interwencja pewnie przeszłaby niezauważona przez opinię publiczną, gdyby całe zdarzenie nie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu na prywatnej posesji.

Na nagraniu widać, że Piotr wraz z dwoma kolegami siedzi na ławce. Interwencję wobec nich podjęła policja, jako powód podając podejrzenie spożycia alkoholu. 18-latek idzie z funkcjonariuszami do radiowozu, by się wylegitymować. W tym momencie sytuacja wymyka się spod kontroli.

Policjanci zaczęli się z nim siłować, gdy chłopak chciał zadzwonić do matki. Wykręcali mu ręce, wrzucili do bagażnika, a potem wyciągnęli i rzucili na asfalt, twarzą do ziemi. Jeden z nich dociskał nastolatka kolanek. Chłopak krzyczał i prosił o pomoc, a w odpowiedzi słyszał wulgaryzmy i polecenie, by „zamknął ryj”. Do dwóch pozostałych chłopaków funkcjonariusze prowokacyjnie rzucili, że jest trzech na trzech, więc czemu nie pomagają koledze.

W radiowozie policjant rozpylił w twarz Piotra gaz pieprzowy. Na komendzie chłopak miał być popchnięty na fotel biurowy, który się złamał. Policjant chwycił go za włosy i trzy razy uderzył go otwartą dłonią w twarz. Następnie kazano mu się rozebrać do przeszukania.

Na koniec Piotr otrzymał wezwanie do stawienia się na innym komisariacie jako podejrzany o czyn z art. 65A kodeksu wykroczeń, czyli niewykonywanie poleceń i utrudnianie interwencji.

Interwencja ta, jakich pewnie wiele, przeszłaby niezauważona i finalnie mielibyśmy słowo przeciwko słowu. Pech policji polega na tym, że ich cała interwencja została nagrana przez monitoring na pobliskiej posesji. Widać na nim nie tylko skandaliczne zachowanie policjantów, które opisujemy powyżej, ale także słychać dialogi. Film na razie nie jest publiczny, dostęp do niego ma jednak „Gazeta Wyborcza”. Tego pod dywan, najprawdopodobniej, zamieść się już nie da.

Piotr przeszedł obdukcję, która wykazała 20 uszkodzeń ciała. Sprawa trafiła do Biura Spraw Wewnętrznych Policji, które przekazało materiał Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Praga. Ze względu na ryzyko znajomości z policjantami ostatecznie sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Legionowie, która 15 lutego wszczęła śledztwo. Nikt jeszcze nie usłyszał zarzutów.

Autorstwo: KM
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. Katana 19.02.2024 11:51

  No, przeglądałem na kibelfonie z rana łżemedia i oczywiście nałgali, że tylko na glebę rzucili i kolanem przycisnęli…
  A tu masz, znęcali się patole nad chłopakiem jak sadyści.

  Wywalić na zbity ryj, nie są policjantami!

 2. rozrabiaka 19.02.2024 12:20

  Ooo, tak jest w Polsce? No to tak jest za PO , zagłosujcie dla odmiany na PiS albo konfederacja, lub cokolwiek co jest w telewizji, na pewno będzie lepiej. Spróbujcie- uda się za 20 razem(20x4lata = 80 lat hehe)

 3. Szurnięty Mędrzec 19.02.2024 17:32

  I właśnie dlatego nie należy im się legitymować, by się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami. Więcej sprawdźcie sobie na stronie jestesczlowiekiemanieosoba bo szkoda mi po raz dziesiąty strzępić o to ryja

 4. replikant3d 19.02.2024 18:05

  NIKT z nich nie poniesie konsekwencji. Założymy się? Katana, żyjemy już w państwie totalitarnym ale wielu ludzi kompletnie nie zdaje sobie z tego sprawy. Dopiero takie ,,wpadki,, oprawców pokazują gdzie żyjemy. rozrabiaka, nie ma znaczenia kto rządzi. Oni wszyscy pracują dla tych samych ,,zleceniodawców,, z Bazylei. Po to do policajów przyjmuje się obecnie oprychów, by sterroryzować Polaków. To rozmyślne działanie. Poczekaj co będzie jak zaczną przymować Ukrów do naszych policajów.( co ja piszę! to JUŻ się dzieje)…Szurnięty Mędrzec, to spróbuj się nie wylegitymować. Oprychy w mundurach będą miały pretekst. I gwarantuję że w tym momencie będą mieli głęboko gdzieś twoje ,,prawa,, Gdzie ty żyjesz? Mało jest przykładów? A jak trafisz na Ukra w polskim mundurze to trafisz do ,,piachu,, i nikt nic nie zuważy bo zostanie to zamiecione pod dywan.

 5. Katarzyna TG 19.02.2024 19:00

  Wystarczy poczytać o układzie wrocławskim, tam regularnie giną ludzie w trakcie lub po interwencji tzw policji .. kilka głośnych bo nagłośnionych przypadków to tylko czubek góry lodowej.

 6. Dobroca 19.02.2024 19:27

  Osiemnastolatek, więc jeszcze nie zna życia, inaczej dostałby zdrowy ochrzan. Biedak jeszcze nie rozumie, że gdyby akcja działa się we Wrocławiu, nie wyszedłby z komisariatu żywy. Wrocław – miasto w Polsce, w którym nigdy nie wiesz, czy wyjdziesz z komisariatu żywym.

  Edit

  @Katarzyna TG

  Przepraszam, teraz zerkam na Twój komentarz. Serdecznie Cię pozdrawiam, widzę, że też masz ogląd sytuacji co do wrocławskiej milicji.

 7. adambiernacki 20.02.2024 07:51

  A co jeśli selekcjonują i szukają psychicznie niestabilnych, znerwicowanych o skłonnościach sadystycznych? Co jeśli tworzą zupełnie nowe struktury przy jednoczesnym osaczaniu i wypychaniu jednostek o wysokim poziomie moralności? Taka transformacja będzie piękna formacja.

 8. Katana 20.02.2024 13:24

  //psychicznie niestabilnych, znerwicowanych o skłonnościach sadystycznych//
  Taka jest Ukraina…

 9. Katana 20.02.2024 13:56

  //żyjemy już w państwie totalitarnym ale wielu ludzi kompletnie nie zdaje sobie z tego sprawy.//

  Bo najważniejsze jest własne doświadczenie.
  Osobiście staram się też ograniczać do niezbędnego minimum jakiekolwiek relacje z psami systemu…
  Wystarczająco rolę swoją w tym zakresie spełnia totalniacki narybek… Szukałem słowa na tę ich rolę i zdecydowałem się na cały zestaw:
  https://synonim.net/synonim/odstr%C4%99czaj%C4%85cy

 10. Szurnięty Mędrzec 21.02.2024 21:11

  @replikant3d Oni MUSZĄ przestrzegać Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka stojącej ponad konstytucją i prawem unijnym, a jak się waść nie znasz to się nie wypowiadaj, tą twoją “gwarancją” to można się podetrzeć

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.