Stop morderstwom na farmach!

Opublikowano: 30.08.2013 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 437

Południowoafrykańska organizacja praw obywatelskich AfriForum zapowiada intensyfikację działań mających na celu uznanie mordów na farmach za problem priorytetowy. Wiąże się to z odrzuceniem przez władze żądań szczególnego potraktowania tego problemu.

Organizacja przygotowuje dokument nazwany “Mthethwa Docket”, który zawiera szczegóły dotyczące prób zmobilizowania ministra policji, Nathi Mthethwa, do podjęcia skuteczniejszej walki z atakami czarnoskórych na farmy białych. Szczegóły dotyczą dziesięciu spraw z ostatnich dwóch lat, dążeń bliskich zamordowanych na farmach do zmuszenia ministra, aby ten zajął się tym palącym problemem. W każdej z prób rodziny zamordowanych zostały zignorowane.

Zachętą do podjęcia tych działań przez AfriForum było oświadczenie komisarza policji Riaha Phiyega, mówiące, że siły policyjne RPA są w stanie utworzyć specjalne jednostki przeznaczone do zwalczania konkretnych rodzajów przestępstw. Ernst Roets, zastępca szefa AfriForum, mówi, że problem ten wymknął się spod kontroli już dekadę temu, ze względu na zaniedbania policji w tej sprawie. Twierdzi, on, że morderstwa na farmach, ich brutalność i skala są wyjątkowe i potrzeba specjalnych strategii aby im zapobiegać.

Dodaje także, że władze niechętnie zajmują się tym problemem, gdyż biali rolnicy w RPA są często wykorzystywani w walce politycznej przez rządzący Afrykański Kongres Narodowy (ANC). Od objęcia władzy przez ANC w 1994 roku ofiarą brutalnych najazdów na farmy padło ponad cztery tysiące białych rolników.

Na podstawie: afriforum.co.za
Źródło: Autonom


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. cetes 30.08.2013 15:18

    Co za zbieg okoliczności!

    Z Polską żywnością jest to samo i tak samo o Polakach mówią Niemcy i Żydzi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.