Ślady zaginionej cywilizacji w Himalajach

Opublikowano: 18.10.2017 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 357

Rosyjsko-indyjska ekspedycja natrafiła na dwa starożytne kompleksy rytualne należące do wcześniej nieznanej cywilizacji funkcjonującej na szczytach himalajskich gór. Naukowcy, natrafili tam na ślady dawnych sanktuariów, wodopojów oraz kamiennych statuł związanych z kultem religijnym.

W zasadzie, nie wiadomo jaka cywilizacja może być odpowiedzialna za pozostawienie tych budowli. Zaginiona kultura, która osiedliła się na niedostępnych szczytach Himalajów jest kolejną zagadką tego regionu, która uzmysławia nam, że nadal nie wiemy wiele na temat historii Indii a nawet całego regionu Himalajów.

Biorąc pod uwagę skalę tego odkrycia i fakt, że podczas ostatniej ekspedycji przeprowadzone badania dotyczyły jedynie fragmentu himalajów na granicy pomiędzy Indiami a Pakistanem trudno oszacować rzeczywisty obszar funkcjonowania tej kultury. Ekspedycja prowadzona przez rosyjską badaczkę Natalie Polosmak trwała 3 lata była finansowana z dotacji otrzymanych z Rosyjskiego Funduszu Naukowego i niemieckiej Fundacji Henkel. Biorąc pod uwagę skale ich odkrycia, możemy być chyba pewni że badania w tym regionie, będą kontynuowane.

Na podstawie: Ancient-code.com, Ria.ru
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o