Satelity zarejestrowały rzeki śmieci w oceanie

Opublikowano: 20.08.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 663

Europejska Agencja Kosmiczna wykorzystuje satelity do śledzenia śmieci wchodzących do oceanu w ramach projektu MARLISAT. Zostało to podane na oficjalnej stronie internetowej agencji.

Według agencji ESA, co minutę do oceanu trafia około jednej ciężarówki odpadów z tworzyw sztucznych. Według ekspertów śmieci są przyczyną śmierci zwierząt, które w nie wpadają. Ponadto na śmieci wpływa promieniowanie ultrafioletowe, stymulowane są procesy chemiczne, dzięki którym uwalniane są trujące toksyny.

Postanowiono również użyć śledzonych drewnianych boi, które poruszają się tą samą ścieżką co szczątki i wysyłają dane o swoich ruchach do satelitów. Zebrane dane są analizowane przez naukowców i model uczenia maszynowego w celu przewidywania ruchu śmieci i znajdowania miejsc ich gromadzenia.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

2

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.