Połowa Polaków za obniżeniem wieku emerytalnego

Opublikowano: 24.04.2023 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2145

47 proc. Polaków uważa, że wiek emerytalny powinien zostać obniżony, zaś za jego podniesieniem opowiada się 20 proc. respondentów – wynika z sondażu opublikowanego przez portal „Interia”.

Jak informuje WNP.pl, w badaniu agencji badawczej Smartscope na zlecenie Interii respondentów zapytano o to, czy wiek emerytalny powinien zostać obniżony, zrównany dla kobiet i mężczyzn, oraz czy powinien on zostać podniesiony. Obecnie wiek emerytalny wynosi dla kobiet 60 lat, zaś dla mężczyzn 65.

Z badania wynika, że 47 proc. respondentów jest zdania, iż wiek emerytalny powinien zostać obniżony; tak na to pytanie odpowiedziało 52 proc. kobiet i 43 proc. mężczyzn. Za zrównaniem wieku emerytalnego opowiedziało się natomiast 44 proc. respondentów, w tym 53 proc. mężczyzn, oraz 36 proc. kobiet. Z badania wynika również, że 20 proc. badanych (w tym 14 proc. kobiet i 26 proc. mężczyzn) uważa, iż obecny wiek emerytalny powinien zostać podniesiony.

Poparcie dla obniżenia wieku emerytalnego ma związek m.in. z wiekiem. Za przejściem na wcześniejszą emeryturę jest najwięcej osób młodych i średnim wieku, w grupach wiekowych 25-34 lata, oraz 35-44 lata.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. kufel10 25.04.2023 00:20

    Wśród znajomych osób wyraźny odsetek mężczyzn odchodzi do świętego Pietra w okolicy 41-45 roku życia (np udar, zawał, myślę że przepracowanie i stres), częściej jednak z życiem żegnają się 60-cio latkowie (tutaj praca, nałogi, śmieciowe jedzenie), natomiast w mojej branży pracuje się często do śmierci (70-80 lat). Zatem wiek emerytalny jest bez znaczenia, to temat-pożywka dla lemingów, jak piłka nożna i seriale. Korzystniej byłoby pracować te 4 dni w tygodniu, nie martwić się, nie brać kredytów, zdrowo odżywiać. Ja obecnie uśredniając pracuję zawodowo około 2-3 dni w tygodniu, i tym trybem dociągnę sobie do finiszu. Kiedyś dorabiałem się w trybie samobójcy – 6 dni na półtora etatu, dziś pracowałbym mądrzej.

  2. Dandi1981 25.04.2023 09:26

    Wystarczy obejrzec film przyrodniczy, dzielimy 98% dna z szypasami ktore umieraja w wieku 60 lat wiec jak wiek emerytalny moze byc 68 i dra pape ze wyzej chca bo ludzie dluzej zyja , moj ojciec umarl w wieku 56 lat a mama w wieku 60 lat , wiec gdzie dluzej zyja wykopia jakiegos dinozaulra 96 lat co mial fart jeden na milion i mowia ze ludzie dluzej zyja.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.