Polak żyje pracą?

Opublikowano: 14.08.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 964

Według badania przeprowadzonego przez Hays Poland trzech na czterech Polaków regularnie zostaje dłużej w pracy, zabiera ją do domu lub pracuje w weekendy.

Portal Rynek Zdrowia alarmuje – Polacy pracują za dużo. Jesteśmy jednym z najbardziej zapracowanych narodów świata. Jak wynika ze statystyk Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), w 2017 roku przepracowaliśmy średnio 1928 godzin rocznie. Dłużej pracowali tylko Chilijczycy, Rosjanie, Grecy, Koreańczycy, Kostarykańczycy i Meksykanie, a najmniej, bo 1363 godziny, Niemcy.

Również badanie Hays Poland potwierdza, że Polacy dużo pracują. Trzech na czterech Polaków zostaje dłużej w pracy. Większość zabiera również pracę do domu i wykonuje obowiązki zawodowe w weekendy. Co trzeci ankietowany ma na koncie 3-5 godzin nadliczbowych tygodniowo. Ale już jedna czwarta pracuje nawet 10-15 godzin dłużej. Ponad połowa z nas (53 proc.) wykonuje obowiązki zawodowe w weekendy, a 55 proc. zabiera pracę do domu.

Badanie pokazuje, że 62 proc. osób pracujących w nadgodzinach cierpi na dolegliwości związane z wykonywaną pracą. Najczęściej wskazywanymi przypadłościami są podenerwowanie i irytacja (65 proc.), brak sił i apatia (46 proc.), problemy z koncentracją oraz kłopoty ze snem (45 proc.). Respondenci wskazywali również na objawy ogólnego pogorszenia zdrowia, m.in. bóle głowy i żołądka, niską odporność oraz problemy z kręgosłupem.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. mariusz 14.08.2018 12:40

    To jest spowodowane strachem przed utratą pracy. A z kolei brak więzi międzyludzkich powoduje to, że związki zawodowe nie działają albo nie potrafią się zorganizować żeby zrobić strajk i poprawić warunki pracy. Polacy są wyjątkowo egoistyczni i niechętni do tworzenia jakichkolwiek porozumień z innymi ludźmi. Każdy żyje swoim życiem, sąsiedzi mieszkający tuż obok siebie przez wiele lat, nie znają się. Jak w tym powiedzeniu o Polakach “módl się i pracuj”.

  2. emigrant001 14.08.2018 18:33

    Dumny kiedyś naród sprowadzony do poziomu niewolnika. Byle w TV mówili że Polska wstaje z kolan i żeby miska była pełna. Wymieniłem podstawowe potrzeby statystycznego Polaka. Pojecie polskie obozy pracy nabiera nowego znaczenia.

  3. mariusz 15.08.2018 08:25

    Bo przed rokiem 1989 społeczeństwo uważało że jest “klęska”, dlatego ludzie byli skorzy do walki o lepsze, a teraz społeczeństwo uważa że jest “zwycięstwo”, więc nie trzeba walczyć. Polacy potrafią walczyć tylko w klęsce. Jak w wierszu Adama Zagajewskiego.

    Adam Zagajewski – Klęska

    Naprawdę umiemy żyć dopiero w klęsce.
    Przyjaźnie pogłębiają się,
    miłość czujnie podnosi głowę.
    Nawet rzeczy stają się czyste.
    Jerzyki tańczą w powietrzu
    zadomowione w otchłani.
    Drżą liście topoli,
    tylko wiatr jest nieruchomy.
    Ciemne sylwetki wrogów odcinają się
    od jasnego tła nadziei. Rośnie
    męstwo. Oni, mówimy o nich, my, o sobie,
    ty, o mnie. Gorzka herbata smakuje
    jak biblijne przepowiednie. Oby
    nie zaskoczyło nas zwycięstwo.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.