Piłkarz napiętnowany za „homofobiczny” wpis sprzed lat

Opublikowano: 07.09.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1566

Czarnoskóry piłkarz Marc Bola z Middlesbrough F.C. jest napiętnowany przez angielskie media. Zawodnik kilka ładnych lat temu, gdy był jeszcze nastolatkiem, miał zamieścić w mediach społecznościowych wpisy negatywnie odnoszące się do orientacji seksualnej. Angielska federacja piłkarska postanowiła ukarać piłkarza z tego powodu.

https://www.youtube.com/watch?v=9DktC56Nc6M

Obecnie defensor Middlesbrough ma 23 lata. Zainteresowanie mediów wzbudziły jednak jego wpisy na „Twitterze” z 2012 roku. Nastoletni wówczas młody zawodnik miał publikować komentarze, które „zawierały negatywne odniesienie do orientacji seksualnej”. Zamieszczone przed dziewięcioma laty „homofobiczne” treści mają już nie być dostępne.

Nie przeszkodziło to jednak Angielskiej Federacji Piłki Nożnej (FA) w zajęciu się całą sprawą. Zdecydowała się ona nie karać Boli, tym niemniej będzie on musiał uczęszczać na „kurs wrażliwości”. Zawodnik zdążył już przeprosić za „obraźliwy i niedojrzały” wpis, przypominając jednocześnie, że został on umieszczony, gdy był on 14-latkiem.

Krytyka dewiantów seksualnych jest niezgodna z jednym z zapisów reguł przygotowanych przez angielską federację, stąd też Bola został objęty postępowaniem z powodu „poważnego naruszenia” przepisów.

Na podstawie: itv.com, RepublicWorld.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Irfy 07.09.2021 14:56

  Zabawne. A zasada mówiąca o tym, że prawo nie może obowiązywać wstecz? Już niemodna? Ale w porządku, niech tak się bawią dalej. Na Titanicu też tańczyli do końca. Za jakiś czas islam, który sprowadzili sobie na własne życzenie rozpanoszy się jeszcze bardziej. I wtedy się polityczna poprawność skończy, bo co islam robi z wszelkimi “elgiebetami”, to chyba dosyć powszechna wiedza.

  Swoją drogą weszliśmy w okres jakichś absurdalnych paranoi. O 5% mniejszości można wyrażać się wyłącznie entuzjastycznie a każda wzmianka o tym, że kogoś taka forma seksu na przykład obrzydza traktowana jest jako “homofobia” i “mowa nienawiści”. Ale już kilkadziesiąt procent ludzi, którzy odmawiają udziału w eksperymentach medycznych dyskryminuje się na każdym kroku. Można ich wyśmiewać, wyzywać od najgorszych, jawnie dyskryminować i… i nic. Wszystko prawidłowo. Dziwne czasy.

 2. robcioRR 07.09.2021 22:50

  Musi zrobic samokrytuke jak podczas wiecow partyjnych za komuny w PRL CCCP i jak w Chinach. Komuna wrocila . Oj bedzie sie dzialo……

 3. Aloes 07.09.2021 23:41

  Odnoszę wrażenie że wszyscy pominęli najważniejszą informacje jaka jest zawarta w tym artykule. Mianowicie koleś opublikował jakiś komentarz na portalu społecznościowym 9 LAT TEMU!!!! 9 LAT TEMU, a teraz zostało to wywleczone do opinii publicznej. Te portale społecznościowe działają lepiej niż jakie kolwiek tajne służby!!! Ludzie sami się w nich pogrążają i piszą na siebie teczki. Jak zaczniesz coś znaczyć i będziesz niewygodny to otworzą teczuszkę i zawsze coś się znajdzie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.