PGG zapowiada zwiększenie wydobycia węgla

Opublikowano: 26.11.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1542

Polska Grupa Górnicza zwiększy wydobycie węgla w ostatnich miesiącach roku. Solidarna Polska domagała się wcześniej, aby zwiększyć wydobycie.

Ponad milion ton węgla więcej niż w trzecim kwartale mają wydobyć górnicy zrzeszeni w Polskiej Grupie Górniczej. To 20 proc. wzrost produkcji, który jest możliwy dzięki pracy w weekendy i dni wolne. „Przekroczyliśmy poziom produkcji 100 tys. ton węgla na dobę. To pomyślny i trwały trend w kopalniach, szczególnie ważny wobec ogromnej aktualnie chłonności rynku i wysokiego zapotrzebowania na węgiel opałowy” – powiedział prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala.

W całym czwartym kwartale, według prognoz, uda się wydobyć ponad 6 mln 260 tys. ton węgla. Zwiększeniu wydobycia sprzyja zakończenie prac przygotowawczych i uruchomienie sześciu nowych ścian wydobywczych. Trwa zbrojenie dwóch kolejnych ścian.

Na wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów politycy Solidarnej Polski przedstawili swoje postulaty odnośnie górnictwa. Domagają się od rządu inwestycji w ten sektor.

Minister w kancelarii premiera należący do Solidarnej Polski Michał Wójcik, oznajmił, że partia ta chce, aby węgiel był paliwem przejściowym. Wymienił złoża do eksploatacji. „To kwestie dotyczące chociażby kopalni Staszic-Wujek, Ziemowit, Sośnica, Rutki, Halemba, Bielszowice, Bolesław Śmiały i jeszcze innych inwestycji, które są potrzebne w górnictwie węgla kamiennego” – powiedział Michał Wójcik. Dodał, że obecnie, gdy ceny energii są wysokimi, a za granicami Polski mają miejsce działania wojenne, istotnym jest akcentowanie zmiany w programie energetycznym Polski. „Jako Solidarna Polska domagamy się, żeby paliwem przejściowym był węgiel” – dodał minister przy premierze.

Tego samego dnia rząd zajmował się ustawą o maksymalnej cenie gazu, w tym dla indywidualnych odbiorców. Projekt zostanie jeszcze doprecyzowany przez ministerstwo klimatu i środowiska.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RadioMaryja.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. rzbogdan 26.11.2022 16:38

    Pamiętam że w 2015 PiS też wiele górnictwu obiecywał. Kierunek jest jeden, całkowita likwidacja polskiego wydobycia węgla. Te złoża już od lat 80-tych nie są nasze, płacimy ciężką kasę za ich eksploatowanie.

  2. MasaKalambura 27.11.2022 01:22

    Przez panikę wpędza się wielu ludzi w kłopoty. Cwaniactwo systemowe.

    O wy, co podpalacie ten świat! Marny na siebie los ściągacie, nie tylko na świat. Również na tych, których sami kochacie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.