Pastor Pawłowski wyszedł z sądu jako wolny człowiek

Opublikowano: 19.09.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1819

Pastor Artur Pawłowski został w poniedziałek skazany na 60 dni więzienia za udział w blokadzie granicy z Albertą, ale sędzia w Lethbridge zaliczył Arturowi Pawłowskiemu 60 dni za już odbyty areszt, co oznacza, że ​​wyszedł z gmachu sądu jako wolny człowiek.

Pastor Pawłowski brał udział w protestach przeciwko środkom w zakresie zdrowia publicznego związanym z COVID-19. Sędzia Gordon Krinke powiedział, że Pawłowski nie był zaangażowany w planowanie tzw. Konwoju Wolności i nie odegrał większej roli w blokadzie granicznej. „Oskarżony nie uważa, aby ​​zrobił coś złego. Nie żałuje wyrządzonej szkody” – stwierdził w swojej decyzji sędzia Krinke.

W maju 50-letni Pawłowski został uznany za winnego wyrządzenia szkody i złamania warunków zwolnienia w związku z udziałem w blokadzie przejścia granicznego Coutts w Alta na początku 2022 roku.

Prokuratura domagała się kary od ośmiu do dziesięciu miesięcy, podczas gdy obrońcy domagali się zaliczenia dotychczasowego aresztu za odbycie kary.

Podczas procesu prokuratorzy stwierdzili, że żarliwe przemówienie Pawłowskiego skierowane do kierowców ciężarówek podsyciło niepokoje i przekonało ich do dłuższego pozostania. „Ta sprawa nie dotyczy wolności wyznania ani wolności słowa. Ta sprawa ma charakter zwykłej sprawy karnej” – twierdził prokurator Steven Johnston.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.