Państwowe spółki walczą między sobą

Opublikowano: 06.02.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1531

Poczta Polska i Orlen konkurują ze sobą na rynku usług kurierskich. Zdaniem związkowców z Poczty Polskiej zamiast synergii doszło do antagonizmu. Napisali w tej sprawie list do premiera.

Związkowcy w liście do Mateusza Morawieckiego oceniają obecną sytuację jako „atologiczną”. Bogumił Nowicki, szef pocztowej „Solidarności” twierdzi, że niedopuszczalne jest, by przedsiębiorstwa państwowe wzajemnie się niszczyły.

Zdecydowanym liderem na rynku automatów paczkowych jest prywatny InPost. Ma on w całej Polsce około 20 tys. paczkomatów.

„Poczta przespała swój moment. Ogłaszała, że postawi 2 tys. maszyn do końca 2022 r., a potem deklarowała, że osiągnie ten cel w I kwartale 2023 r. Dziś wiadomo, że to może się uda dopiero przed 2024 r.” – podała „Rzeczpospolita” przed kilkoma dniami.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: BusinessInsider.com.pl
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.