Paludan nie boi się utraty wolności po spaleniu „Koranu”

Opublikowano: 22.07.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2419

W piątek prokuratura Generalna w Ankarze wydała nakazy aresztowania dziesięciu uczestników demonstracji palenia „Koranu” w Szwecji — poinformował portal informacyjny „Beng Turk”, powołując się na szefa tureckiego Ministerstwa Sprawiedliwości Yılmaza Tunça.

Gazeta „Dagens Nyheter” donosi, że Rasmus Paludan, lider prawicowo-ekstremistycznej partii Twardy Kurs, znany z wielokrotnych demonstracji z paleniem „Koranu”, powiedział, że nie boi się o swoją wolność i nie zamierza jechać do Turcji po tym, jak tureckie władze wydały nakaz jego aresztowania.

„Chodzi o to, co wydarzyło się w Szwecji, a szwedzki prokurator już kilka miesięcy temu orzekł, że moja demonstracja 21 stycznia nie była nielegalna w Szwecji. A pragnienie Turcji, aby zbadać w Szwecji to, co uważają za sprzeczne z tureckim prawem, jest śmieszne. I tak nie planuję wyjazdu do Turcji” – powiedział Paludan.

W międzyczasie Paludan, który posiada duńskie i szwedzkie obywatelstwo, jest nadal objęty śledztwem w Szwecji ws. podżegania do nienawiści wobec grupy etnicznej, które miało miejsce podczas dwóch innych demonstracji.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.