Niemieckie turbiny wiatrowe przyczyną lokalnych susz?

Opublikowano: 21.06.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2176

Farmy wiatrowe według ideologów klimatyzmu miały poprawić ziemską pogodę, a teraz wydaje się, że te urządzenia pogarszają sytuację. Pamiętajmy, że obrońcy klimatu niepokoją się o zmiany o stopień lub dwa. Nawet wzrost o 1,5°C oznacza dla nich natychmiastową katastrofę, a o 2°C – nieodwracalne skutki. Rozwiązaniem miały być odnawialne źródła energii, tak zwane OZE, ale rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Jest już wiele dowodów, że turbiny wiatrowe powodują lokalne wzrosty temperatury nocą nawet do 1,5°C. To nie powinno dziwić producentów winogron, którzy używają dużych wentylatorów przeciwprzymrozkowych do mieszania powietrza w nocy, chroniąc w ten sposób swoje plony przed przymrozkami. Nowe badania przeprowadzone w Niemczech sugerują, że 30 000 tamtejszych turbin wiatrowych przyczynia się do powstawania susz rozumianych jako brak opadów.

Okazuje się, że pokrywanie krajobrazu turbinami wiatrowymi w celu produkcji energii odnawialnej może prowadzić do regionalnej suszy. Niemcy zainstalowały dotychczas ponad 30 tysięcy turbin wiatrowych, co daje średnio jedną na każde 11 km kw. Plany zakładają podwojenie, a nawet potrojenie mocy wiatrowej. Ale może to być szkodliwe, ponieważ nowe badania pokazują, że farmy wiatrowe zmieniają lokalny klimat, co może wpływać na globalny klimat i przyczyniać się do regionalnych susz.

Północne Niemcy, na przykład, mają dużą koncentrację turbin wiatrowych i od 2019 roku doświadczają niezwykłego okresu suszy. Na szczęście, niedawne deszcze złagodziły nieco te warunki. Alarmiści klimatyczni oczywiście obwiniali za suszę rosnące emisje CO2 w północnych Niemczech. Jednak najnowsze ustalenia sugerują, że farmy wiatrowe zmniejszają regionalną wilgotność gleby, potwierdzając wcześniejsze symulacje klimatu stworzonego przez farmy wiatrowe.

Czy to przypadek, że gleby są najsuchsze tam, gdzie znajduje się najwięcej turbin wiatrowych? Rosnąca liczba dowodów wskazuje na związek między suszami a farmami wiatrowymi.

Można zatem stwierdzić, że pewne jest, iż farmy wiatrowe zmieniają lokalny klimat. Bardzo duże farmy wiatrowe, lub wiele farm wiatrowych, wpływają również na globalny klimat. Wyniki te w dużej mierze opierają się na modelach symulacyjnych, które potwierdzają obliczenia modelowe na podstawie rzeczywistych danych uzyskanych z chińskiej farmy wiatrowej i pokazuje po raz pierwszy, że wilgotność gleby jest zmniejszana przez farmy wiatrowe nie tylko z wiatrem, ale także pod wiatr. Prowadzi to do oczywistej konkluzji, że farmy wiatrowe przyczyniają się więc znacząco do wysychania gleb i powstawania suszy.

Na podstawie: ScienceFiles.org, BFN.de
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AlbertW41 21.06.2023 22:03

    Niemcy czy juz czas odpalic elektrownie jadrowe, czy jeszcze poczekacie?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.