Niebywałe właściwości starożytnego filaru w Delhi

Opublikowano: 17.09.2021 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 447

Według wielu pism i dawnych zapisków historycznych żelazny filar obecnie znajdujący się w Delhi powstał około 400 roku naszej ery. Metalurdzy są zdumieni czystością żelaza z którego jest wykonany. Bowiem osiąga ona 98% co przy uwzględnieniu daty powstania kolumny wydaje się niemal niemożliwe do wykonania w tamtych czasach. Dodatkowo w kolumnie znajduje się duża ilość fosforu co kolejny raz mocno zadziwiło badaczy. Historia żelaznego filaru owiana jest wieloma tajemnicami. Bowiem istnieje wiele teorii i hipotez w kwestii pierwszego miejsca w którym znajdowała się kolumna. Wyrytych jest na niej wiele inskrypcji, które pomagają zrozumieć jej historię. Badaczy zdumiewa fakt, iż technologia umożliwiająca upłynnienie żelaza powstała dopiero w XVIII wieku a filar, który mógł zostać stworzony podobna technologią powstał 1400 lat wcześniej. Czy starożytni posiadali dostęp do technologi zaawansowanej obróbki metalu o której dzisiaj mało wiemy?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,67 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o