Nie wyrażamy zgody!

Opublikowano: 28.09.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1457

Sześć miesięcy po uchwaleniu przez parlament ustawy Coronavirus Act 2020, która daje rządowi uprawnienia do nakładania blokad i innych restrykcyjnych środków dystansowania społecznego (środki, którym towarzyszyły surowe grzywny), tysiące Brytyjczyków wypełniało londyński Trafalgar Square z hasłami „Nie zgadzamy się” i „Pomyśl, zanim coś zdelegalizujesz” podczas wiecu, który został zapowiedziany jako demonstracja „Nie wyrażamy zgody” przeciw blokadzie kraju.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez koalicję grup politycznych pobudzonych do działania rozmową burmistrza Sadiqa Khana na temat kolejnej blokady Londynu, a także zapewnieniami premiera Borisa Johnsona, że ​​blokada zostanie nałożona jeśli rząd uzna, że ​​wszystkie inne środki zawiodły.

Protesty są wyłączone z tzw. reguły sześciu, która grozi karami dla grup liczących więcej niż sześć osób, a która wywołała wiele irytacji w Wielkiej Brytanii. Organizatorzy zlotu musieli przedłożyć „ocenę ryzyka” i zgodzić się na przestrzeganie zasad dystansu społecznego. Podczas gdy policja powiedziała prasie, że organizatorzy spełnili te wymagania, to policja metropolitalna obiecała rozprawić się z tymi, którzy nie noszą masek i naruszają inne zasady. Dodali, że egzekwowanie prawa „pozostaje ostatecznością, ale w razie potrzeby zostanie podjęte”.

Demonstranci machali transparentami i brytyjskimi flagami oraz wiwatowali, gdy mówcy – w tym kilku znaczących, według „Guardiana”, „teoretyków spisku” – zwracali się do tłumu. Tłumy skandowały „wolność”, a ludzie gwizdali i klaskali.

W pewnych momentach policja spełniała obietnicę rozbijania tłumów. Przed rozpoczęciem protesty otrzymały ostrzeżenie od policji miejskiej, która zapowiedziała, że ​​zainterweniuje, jeśli protestujący nie będą przestrzegać wytycznych dotyczących dystansu społecznego.

Toby Young, sekretarz generalny Free Speech Union, wyraził nadzieję, że organy ścigania pozwolą grupie protestować, „tak jak w przypadku grup Extinction Rebellion i BLM”.

Uczestnicząca w proteście 41-letnia Kerry Dunn z Bath twierdziła, że ​​jej syn, Beau, doznał niekorzystnych skutków po szczepieniu. „Krzyczałam, że nadchodzą obowiązkowe szczepionki, nikt mi nie wierzył” – powiedziała. „Teraz widzimy, że są tuż za rogiem, nigdy nie byliśmy bliżej”.

W niedzielę ci sami aktywiści organizują też inne wydarzenie, zapowiadane jako „Sieć ludzi i piknik rodzinny” w Hyde Parku.

Autorstwo: Tyler Durden
Źródło oryginalne: ZeroHedge.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 15, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o