Czy według Korwina-Mikke kobieta to „część dobytku”?

Opublikowano: 21.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2407

W sobotę 16 września w Warszawie odbył się kongres założycielski fundacji Patriarchat. Jej pomysłodawcą jest Mateusz Curzydło, wcześniej prowadzący stowarzyszenie Patriarchat. Kontrowersyjna organizacja jest łączona przez media z Konfederacją. Przemysław Wipler z Nowej Nadziei dobitnie informuje, że ludzie odpowiedzialni za Patriarchat, nie mają z prawicową koalicją nic wspólnego.

„Kobiety były częścią gospodarstwa domowego o statusie wyższym niż zwierzęta, czy dobytek ruchomy, ale mimo wszystko nieuczestniczącym na równych prawach w procesach decyzyjnych. No i to jest tak naprawdę, jeżeli mówimy o relacji między kobietami a mężczyznami, moim zdaniem układ zdrowy i układ patriarchalny esencjonalnie. Dbamy o dobro należących do siebie kobiet, ale traktujemy je nie jako partnerów, ale jako część dobytku” – mówił w czasie konwencji Ronald Lasecki – politolog i publicysta.

Na konwencji obecny był założyciel „Najwyższego Czasu!” i współzałożyciel Konfederacji Janusz Korwin-Mikke, jednak był on jedynie gościem i prelegentem. Polityk Nowej Nadziei nie ma nic wspólnego z organizacją.

Słowa, które padły na spotkaniu, są oczywiście głęboko antywolnościowe i sprzeczne z ideami głoszonymi przez klasycznych liberałów. Mimo to media próbują dokleić Patriarchat do Konfederacji i Nowej Nadziei.

Tego typu próby postanowił raz na zawsze uciąć Przemysław Wipler, który zakładał partię KORWiN, którą przekształcono w Nową Nadzieję po przejęciu władzy przez Sławomira Mentzena. „Ci debile od „patriarchatu” nie są i nigdy nie byli członkami Konfederacji ani Nowej Nadziei. Gdyby byli, sam złożyłbym wniosek o ich usunięcie i dał im kopa na drogę. Jazda z takimi bałwanami w tym samym autobusie to wstyd” – napisał polityk na portalu „X”.

Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. rzbogdan 21.09.2023 17:22

  Kiedyś chciałem u siebie wprowadzić taki tradycyjny model, nie wyszło mi to na dobre. Trzeba się pogodzić że to już nie wróci.

 2. replikant3d 21.09.2023 20:37

  rzbogdan, obecnie kobiety mają tyle przywilejów że hej. Dlatego palma im niestety odbija. WSZYSTKO teraz jest robione pod nie. Zobacz na ten przykład te wszystkie ,,transmisje,, sklepowe w sieci. W 90% to kobiety. To właśnie efekt tych ułatwień. Chłop może zapomnieć o takim wsparciu biznesowym. Wpisz sobie w sieci frazę : ,,jak pozbawić faceta majątku,, Dopiero będziesz w szoku ile tego jest. Taka jest obecnie chora rzeczywistość. I najgorsze jest to że jest ,,ciche,, przyzwolenie społeczeństwa na to…

 3. Drnisrozrabiaka 21.09.2023 23:44

  10 procent to naprawdę wspaniałe kobiety ale już zajęte hehe
  Rozumiem, że chcecie jako zdrowi faceci dzieci. Ale nie będziecie mieli zdrowych dzieci z chorych związków! Wrzućcie na luz, bo czasy takie ze wszystko jest za free!
  Pobudka! – po co wam problemy

 4. wloczykij 22.09.2023 10:43

  Facet który oczekuje rad od kobiety, bądź w jakikolwiek sposób kieruje się jej opiniami nie jest mężczyzną.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.