Nestle wycofa ze sprzedaży 46 rodzajów lodów

Opublikowano: 27.07.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2069

Szwajcarski koncern Nestle SA wycofa ze sprzedaży ponad 45 rodzajów lodów z powodu możliwego zanieczyszczenia rakotwórczym tlenkiem etylenu, poinformowała hiszpańska pozarządowa organizacja ochrony praw konsumentów FACUA.

Froneri, największy na świecie producent lodów, zapowiedział wycofanie ze sprzedaży wielu pozycji w związku z nowymi dyrektywami Komisji Europejskiej.

Z notatki firmy wynika, że ​​jest to niewielka ilość skażonych komponentów, która praktycznie nie stanowi zagrożenia dla konsumentów. Ani Nestle, ani Froneri nie opublikowały pełnej listy skażonych produktów.

Przedstawiciele FACUA otrzymali listę wycofywanych lodów od pracowników hiszpańskich sieci handlowych. Według danych aktywistów, wycofane zostaną lody 46 marek Nestle, produkowanych w przedsiębiorstwach Froneri, w tym Nestlé, Milka, Toblerone, Nuii, Oreo, Princessa i inne. Odpowiednia lista została umieszczona na stronie organizacji.

FACUA uprzedza, że ogranicza się do danych od trzech detalistów i wzywa Nestlé i Froneri do opublikowania pełnych informacji na temat lodów skażonych tlenkiem etylenu, który przez organy regulacyjne jest uważany za rakotwórczy. Z analogicznym apelem organizacja zwróciła się do hiszpańskiej agencji ds. bezpieczeństwa żywności (AESAN).

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. agama 27.07.2021 18:47

    typowa jakość Nestle, jak nie zdechłe szczury w papkach dla niemowląt, to śmiercionośne substancje

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.