Nestle przyznaje się do wytwarzania niezdrowej żywności

Opublikowano: 03.06.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2545

Jeden z największych światowych producentów żywności, szwajcarska firma Nestle, przyznała, że większość jej produktów nie spełnia ogólnie przyjętej definicji zdrowego odżywiania. Oświadczenie to wydano w wewnętrznej prezentacji firmy, a jego fragmenty cytuje „Financial Times”.

Gazeta wyjaśnia, że taka wiadomość została rozpowszechniona wśród najwyższego kierownictwa Nestlé na początku roku. Dokument w szczególności mówi, że tylko 37 procent markowych produktów przekracza ocenę 3,5 punktu według australijskiego systemu zdrowej żywności. Ten pięciopunktowy system jest używany do badań na całym świecie. Nestlé wskazało, że 3,5 punktu w tym systemie to próg, po przekroczeniu którego żywność jest uważana za zdrową.

Jednak niektóre produkty nie uzyskały wymaganej oceny. Tym samym 96 proc. towarów w segmencie kawy i napojów uznano za niezdrowe, a 99 proc. w segmencie słodyczy i lodów. Nie ma dostępnych danych na temat żywności dla niemowląt, pasz dla zwierząt i leków Nestlé.

Osobno, w prezentacji, która trafiła do dziennikarzy, nakreślono wady poszczególnych produktów. Na przykład pizza DiGiorno zawiera około 40 procent RDA, podczas gdy pizza Hot Pockets prawie połowę (48 procent) RDI. W ostatnich latach Nestlé znacznie obniżyła zawartość cukru i sodu w produktach i obecnie aktywnie pracuje nad aktualizacją programu w zakresie żywienia i zdrowia.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Aksamitny 03.06.2021 10:53

  ‘aktywnie pracować’! Ach te neologizmy. Domyślam się, że ‘pasywna praca’ to działania pozorowane.

 2. Matylda 03.06.2021 12:27

  Bojkotuję tę firmę od momentu, kiedy kradli wodę w dotkniętej suszą Kalifornii i sprzedawali tę wodę na całym świecie butelkowaną, nawet wtedy pokryli jezioro plastikowymi kulami, żeby nie parowali (!?!). Pamiętajmy, że głosujemy głównie portfelem i decyzją, co kupić. Nastały takie czasy.
  Swoją drogą, czy obliczy ktoś, ile wody jest wyjętej z naturalnego systemu i uwięzionej w sklepowych butelkach? Zanieczyszczonej farbkami, cukrem i mikroplastikiem z opakowań? Ocean wody w niewoli sklepów, hurtowni, magazynów i fabryk na całym świecie.
  Uwolnić wodę!

 3. pikpok 03.06.2021 14:11

  Aksamitny fakt, lepsza pasywna od pasożytniczej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.