Nakaz zostawiania danych osobowych w Wielkiej Brytanii

Opublikowano: 16.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 4

Do tej pory zostawianie swoich danych osobowych w pubach, restauracjach, salonach kosmetycznych, fryzjerskich czy miejscach turystycznych w Wielkiej Brytanii było DOBROWOLNE, jednak od piątku, 18 września, każdy mieszkaniec Wysp, który spędzi czas w tych miejscach, zostanie objęty nakazem.

Od poniedziałku w Anglii zaostrzono regulacje dotyczące lockdownu i wprowadzono zakaz spotkań powyżej 6 osób (z różnych gospodarstw domowych). Natomiast za złamanie „reguły 6 osób” grożą kary w wysokości nawet 3200 funtów.

Już od piątku zacznie obowiązywać nakaz zostawiania swoich danych osobowych w takich miejscach, jak puby, restauracje, kawiarnie, salony kosmetyczne, fryzjerskie, kina, czy miejsca turystyczne, jak np. zoo. Zmiana ta, o której poinformował Boris Johnson, będzie miała wpływ na każdego, kto od tego piątku będzie planował obiad czy kolację w restauracji, lub wspólne piwo ze znajomymi w pubie.

Zgodnie z nowymi regulacjami wzięcie danych osobowych od gości w restauracjach czy pubach będzie obowiązkowe, a wyłączeni z tego nakazu zostaną jedynie ci, którzy wezmą jedzenie lub picie na wynos.

Do tej pory zostawienie swoich danych w pubach, restauracjach, zakładach fryzjerskich czy innych tego typu miejscach było dobrowolne. Od piątku jednak, każdy z nas podczas takiej wizyty będzie musiał zostawić swoje imię i nazwisko, adres, numer telefonu oraz adres mailowy. Firmy będą przetrzymywały nasze dane osobowe przez 21 dni i – jeśli zostaną o to poproszone – przekażą je do systemu NHS Test and Trace.

W przypadku, gdy klienci zgodzą się zostawić swoich danych, mogą nie zostać wpuszczeni do danego lokalu. Z kolei dany lokal, jeśli tych danych od nas nie weźmie, może zostać ukarany grzywną.

Matt Hancock powiedział: „NHS Test and Trace jest istotną częścią rządowej walki z koronawirusem, ma nam pomóc w powrocie do bardziej normalnego życia i zmniejszyć konieczność wprowadzania lokalnych lockdownów w przyszłości. System nie może działać bez współpracy z firmami. Upoważniamy teraz lokale do zbierania niezbędnych danych kontaktowych i wspierania systemu NHS Test and Trace, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa”.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 2,75 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dagome12345
Użytkownik
dagome12345

Ludzie będą zostawiać swoje dane, czy będą one spisywane z jakiegoś dokumentu tożsamości? Bo to duża różnica.
Jeśli będą spisywane to znaczy, że zaraz wprowadzą czipy lokalizacyjne, i sami ludzie dla świętego spokoju oraz ułatwienia sobie życia zgodzą się na to.
Dobrowolne przekazanie swoich danych oznacza ,że możesz skłamać i zostawić lipne informacje.