Nakaz zostawiania danych osobowych w Wielkiej Brytanii

Opublikowano: 16.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 338

Do tej pory zostawianie swoich danych osobowych w pubach, restauracjach, salonach kosmetycznych, fryzjerskich czy miejscach turystycznych w Wielkiej Brytanii było DOBROWOLNE, jednak od piątku, 18 września, każdy mieszkaniec Wysp, który spędzi czas w tych miejscach, zostanie objęty nakazem.

Od poniedziałku w Anglii zaostrzono regulacje dotyczące lockdownu i wprowadzono zakaz spotkań powyżej 6 osób (z różnych gospodarstw domowych). Natomiast za złamanie „reguły 6 osób” grożą kary w wysokości nawet 3200 funtów.

Już od piątku zacznie obowiązywać nakaz zostawiania swoich danych osobowych w takich miejscach, jak puby, restauracje, kawiarnie, salony kosmetyczne, fryzjerskie, kina, czy miejsca turystyczne, jak np. zoo. Zmiana ta, o której poinformował Boris Johnson, będzie miała wpływ na każdego, kto od tego piątku będzie planował obiad czy kolację w restauracji, lub wspólne piwo ze znajomymi w pubie.

Zgodnie z nowymi regulacjami wzięcie danych osobowych od gości w restauracjach czy pubach będzie obowiązkowe, a wyłączeni z tego nakazu zostaną jedynie ci, którzy wezmą jedzenie lub picie na wynos.

Do tej pory zostawienie swoich danych w pubach, restauracjach, zakładach fryzjerskich czy innych tego typu miejscach było dobrowolne. Od piątku jednak, każdy z nas podczas takiej wizyty będzie musiał zostawić swoje imię i nazwisko, adres, numer telefonu oraz adres mailowy. Firmy będą przetrzymywały nasze dane osobowe przez 21 dni i – jeśli zostaną o to poproszone – przekażą je do systemu NHS Test and Trace.

W przypadku, gdy klienci zgodzą się zostawić swoich danych, mogą nie zostać wpuszczeni do danego lokalu. Z kolei dany lokal, jeśli tych danych od nas nie weźmie, może zostać ukarany grzywną.

Matt Hancock powiedział: „NHS Test and Trace jest istotną częścią rządowej walki z koronawirusem, ma nam pomóc w powrocie do bardziej normalnego życia i zmniejszyć konieczność wprowadzania lokalnych lockdownów w przyszłości. System nie może działać bez współpracy z firmami. Upoważniamy teraz lokale do zbierania niezbędnych danych kontaktowych i wspierania systemu NHS Test and Trace, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa”.

Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 2,75 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
dagome12345
Użytkownik
dagome12345

Ludzie będą zostawiać swoje dane, czy będą one spisywane z jakiegoś dokumentu tożsamości? Bo to duża różnica.
Jeśli będą spisywane to znaczy, że zaraz wprowadzą czipy lokalizacyjne, i sami ludzie dla świętego spokoju oraz ułatwienia sobie życia zgodzą się na to.
Dobrowolne przekazanie swoich danych oznacza ,że możesz skłamać i zostawić lipne informacje.