MSZ i Duda lamentują nad atakiem Hamasu na Izrael

Opublikowano: 08.10.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3898

Operacja palestyńskiego Hamasu wymierzona w siły izraelskie spotkała się z reakcją przedstawicieli rządu Prawa i Sprawiedliwości. Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau „stanowczo potępił” działania ruchu oporu, natomiast jego zastępca Paweł Jabłoński stwierdził, że „Izrael ma prawo do obrony swojego terytorium, tak jak Palestyńczycy mają prawo do życia w spokoju”. Swoje trzy grosze dorzucił także prezydent Andrzej Duda.

Rozpoczęta dzisiaj nad ranem operacja „Powódź Al-Aksa” spotkała się z potępieniem zachodnich rządów i prosyjonistycznej prawicy. Do zaprzestania walk wezwali więc przedstawiciele Unii Europejskiej oraz większości europejskich władz.

Stanowisko w sprawie nowej odsłony konfliktu izraelsko-palestyńskiego zajęła także Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie. Rau napisał na Twitterze, że „stanowczo potępia” trwające ataki Hamasu na Izrael, nazywając je dodatkowo „bezpodstawną agresją” i potępiając rzekome ataki na żydowską ludność cywilną.

Głos zabrał także jego zastępca. Jabłoński stwierdził między innymi, że „Izrael ma prawo do obrony swojego terytorium, tak jak Palestyńczycy mają prawo do życia w spokoju”. Według niego „nikt nie ma prawa do atakowania, zabijania ludności cywilnej, atakowania żołnierzy”, bo „prawo musi być przestrzegane”.

Później swoje stanowisko przedstawił prezydent. Duda jest więc „wstrząśnięty wiadomością o dzisiejszym brutalnym ataku Hamasu na Izrael” i potępia „przetrzymywanie cywili jako zakładników”.

Ambasada Polski w Izraelu także nie omieszkała zabrać głosu na Twitterze. W swoim krótkim wpisie wyraziła solidarność z syjonistami, a także stwierdziła, że „Izrael ma prawo bronić się przed atakami terrorystycznymi”.

Zdjęcie: Lukas Plewnia (CC BY-SA 2.0)
Na podstawie: RMF24.pl, Twitter.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. replikant3d 08.10.2023 10:26

  Całkowity upadek naszej ,,klasy,, politycznej..Ale nie ma co sie dziwić. W końcu zaatakowano ich PRAWDZIWY dom…

 2. pikpok 08.10.2023 11:37

  I są gotowi przyjąć mieszkańców Izraela do UkroPolinu.

  replikant3d , to nie jest ich dom, to był tylko chory pomysł syjonistów.

 3. Kaczor3333 08.10.2023 11:47

  Andrzej teraz będzie pomagał. Muszę bardziej pasa zacisnąć.

 4. rici 08.10.2023 13:35

  Mosad wspolpracuje z Hamasem, prosze sobie przypomniec przekazanie rakiet ze statku ktory osiadl na mieliznie w kanale sueskim.
  W zwiazku z tym ze niewielu zydow chce przenies sie na Ukraine, do tej pory okolo 1 milion, a z Ukrainy wyemigrowalo okolo 15-20 milionow ludzi, to trzeba te tereny zaludnic. Z kraju gdzie obecnie mozna byc zabitym , lepiej wyjechac do spokojniejszego, gdzie oferowana jest im rowniez I kategoria obywatelstwa.
  Do tej pory jak Hamas wystrzeliwal swoje rakiety to zostawalo zabitych kilka krow czy owiec, a teraz sa ofiary smiertelne wsrod ludzi.

 5. akami 08.10.2023 19:55

  Palestyńczycy tylko bronią swojej ojczyzny. Sytuacja jest taka: wchodzi brodaty pajsowaty drab z broni a do Twojego domu, otwiera lodówkę jak swoją, wypija piwko, gwałci Twoją żonę, a jak mu przyłożysz to lamentuje, że go napadłeś na jego terytorium. Zabawne? Tak. Czy Polacy są aż tak otepiali? Statystyczna większość tak. I daltefo obrzydy z bezprawia i niesprawiedliwości, w wiekszości genetyczne obrzydowskie pociotki tak lamentują, bo wypada histeryzować i ulizywac się do chazarskiej łapy swego pana. W Polsce obecnie dorwała się do władzy mafia, bezpaństwowców. Wycierają swoje mordy biało czerwoną dla picu, a po godzinach robią swoja robotę. Okradaja nas Polaków z pieniędzy, czasu, zasobów, finalnie życia.

 6. adambiernacki 09.10.2023 08:15

  Rozpoczęła się akcja przesiedlenia mieszkańców państwa położonego w Palestynie na teren byłej Rzeczpospolitej a obecnie 3RP. Oni tu wszyscy przyjdą tu i na byłą Ukrainę i to będzie ich ziemia a każdy niewolnik tu pełzający w skrajnym upodleniu będzie ich własnością.

 7. Drnisrozrabiaka 09.10.2023 10:43

  @adambiernacki – wszyscy są mile widziani w Polsce(tak się głosuje w sejmie)- oprócz Polaków . Nie rozumiem skąd to poruszenie…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.