Morawiecki pozwie Szymowskiego za sensacje o współpracy ze STASI

Opublikowano: 28.07.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4071

Premier Mateusz Morawiecki wreszcie pozwać do sądu dziennikarza Leszka Szymowskiego za sensacje o jego współpracy ze STASI pod pseudonimami „Jakob” i „Student”.

Oskarżeniami o agenturalność w Polsce obrzuca się codziennie od samego rana; od dawna straciły one powagę, jednak podejrzenia wobec Morawieckiego poparte zostały pewnymi dokumentami i służby odpowiedzialne za kontrwywiadowcze zabezpieczenie państwa powinny natychmiast rzecz wyjaśnić. Zresztą nie tylko tę.

Jak wiadomo, od 1986 roku w Warszawie działała Grupa Operacyjna Warschau STASI, i w niemieckich papierach jest mnóstwo polskich wątków. Niemieckie akta powinny być łatwo dostępne via IPN, a nie są. Można tylko domyślać się dlaczego.

O ile bycie TW (tajnym współpracownikiem) dla SB i donoszenia na kolegów w pracy jest dzisiaj kwestią smaku, o tyle, werbunek przez służby obce jest rzeczą, którą każde poważne państwo powinno tak właśnie traktować. Rewelacje Leszka Szymowskiego zostały tymczasem oficjalnie obśmiane, tak jakby były to jakieś głupie wymysły.

Inna sprawa, że w Polsce niewiele osób w ogóle słyszało, że Morawiecki jest w jakikolwiek sposób kojarzonych z agenturą byłej NRD. Ponoć nie wiedział o tym (sic!), nawet szef IPN, którego swego czasu wywiadowałem w Mississaudze. Cytuję: „Pojawiają się takie doniesienia, że pan premier Morawiecki miał w STASI jakieś teczki. Czy tego rodzaju sprawy są wyświetlane przez Instytut Pamięci Narodowej? Współpraca z Instytutem Gaucka? Skoro STASI miała osobną agenturę na terenie na terenie Polski?”. Odpowiedź: „Oczywiście nie ma już Instytutu Gaucka. Został rozwiązany. Współpraca Instytutu Pamięci Narodowej na podstawie działań archiwalnych jest ze wszystkimi instytucjami w Europie, była także z Instytutem Gaucka, dopóki funkcjonował. Nie potrafię się odnieść do tych rewelacji, o których pan mówi. Pierwsze słyszę”.

Może za sprawą procesu Leszka Szymowskiego więcej ludzi o sprawie usłyszy? Dobrze by było.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło (pełna treść): Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. hashi 28.07.2023 13:02

    Połowa rządu i resortowych stanowisk to obca agentura musieli by wszystkich pozamykać.

  2. Drnisrozrabiaka 28.07.2023 18:06

    To nie prawda ! To nie możliwe, że ten który sypie groszem na konfe ma taką historię życiową…

  3. elroman 28.07.2023 19:10

    Bym bardziej obstawił że był i jest agentem CIA.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.