Mniejsze czy większe zło, to zło

Opublikowano: 06.07.2020 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 260

Ostatnio nasze sumienia nad wyraz często wystawia się na próbę przekonując do tzw. „mniejszego zła”. Wyjątkowo czytelnym przykładem jest tu choćby II tura wyborów prezydenckich, gdzie obaj kandydaci reprezentują skompromitowane formacje i podobny rodzaj arogancji wobec narodu, a jednak to oni zostali wybrani na ostateczny pojedynek, w którym Polacy po raz kolejny zdecydują kto zostanie prezydentem naszego kraju. Pozostaje jednak spora grupa wyborców, którzy zdają sobie sprawę ze złożoności problemu i nie widzą dobrego rozwiązania. Pocieszają się za to faktem, ze dokonają wyboru „mniejszego zła” tłumacząc to koniecznością podjęcia decyzji. Czy aby na pewno musimy jednak dokonać tego wyboru? Skoro karty są już na stole, a ich układ plasuje nas na przegranej pozycji, czy powinniśmy dalej brać udział w rozgrywce?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o