Liga Muzułmańska organizuje duże spotkanie religijne

Opublikowano: 08.05.2022 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1249

Ośrodek Kultury Muzułmańskiej na Ochocie zorganizował spotkanie muzułmanów, wspólną modlitwę, kazanie i imprezę dla dzieci w hali sportowej na Bemowie.

Rano 2 maja muzułmanie z Warszawy (a może i z Polski) licznie przybyli na wspólną modlitwę z okazji kończącego się miesiąca postu Ramadan, kazanie i zabawę dla dzieci. Według informacji przesłanych portalowi Euroislam.pl w spotkaniu miało uczestniczyć około 2000 osób. Filmy z modlącymi się po arabsku muzułmanami udostępnione przez LM raczej nie potwierdzają tej liczby, ale było to prawdopodobnie największe zgromadzenie muzułmanów w Polsce.

Niektórzy wyrażali zaniepokojenie, że obiekt sportowy jest wykorzystywany do modlitw przez muzułmanów. To jednak dość powszechna praktyka wśród organizacji religijnych, które nie posiadają dużych obiektów, a od czasu do czasu, czy to z powodu przybycia jakiegoś kaznodziei, czy święta, potrzebują spotkać się w większym gronie. I sama w sobie ta chęć spotkania się i modlenia w większym gronie nie jest żadnym problemem.

Powodem do zmartwień jest jedynie to, że Liga Muzułmańska, organizacja związane ze środowiskiem Bractwa Muzułmańskiego, staje się głównym reprezentantem islamu w Polsce. Prawdopodobnie nie wszyscy muzułmanie obecni na modlitwie są zwolennikami islamizmu, ale jednak będzie to wzmacniać LM w roli przedstawiciela społeczności islamskiej wobec władz Polski.

Ten błąd popełniły państwa Zachodniej Europy i z tym teraz stara się walczyć Francja („islamistyczny separatyzm”) czy Austria (Ośrodek Dokumentacji Politycznego Islamu) ucinając wpływy islamistów. Czasami walczą z tym Niemcy przestając finansować siostrzane organizacje LM. Dobrze byłoby nie powielać tych błędów.

Liga Muzułmańska w RP przynależy do parasolowej organizacji Federacji Islamskich Organizacji w Europie, FIOE. To ugrupowanie skupiające organizacje islamistyczne, będące pod przywódctwem i wpływem islamistycznych liderów, takich jak szejk Jusuf Al-Karadawi. Organizacja w przeszłości wielokrotnie stawiała Karadawiego na piedestale jako wzór. Dostępne są także inne powiązania liderów LM z innymi organizacjami ze środowiska Bractwa, na przykład Europe Trust, finansowe narzędzie islamistów.

Źródło: Euroislam.pl

1

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.