Laser rozpoznaje ludzi mierząc uderzenia serca

Opublikowano: 08.12.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1424

Serce każdego człowieka jest inne. Sygnatura serca każdego pacjenta jest unikalna, jednak w przeciwieństwie do twarzy lub chodu pozostaje stała i nie można jej zmienić ani ukryć.

Nowe urządzenie opracowane dla Pentagonu na zamówienie Sił Specjalnych Armii Stanów Zjednoczonych może identyfikować ludzi, nie widząc ich twarzy, za to wykrywając sygnaturę ich serca za pomocą lasera na podczerwień. Chociaż jego zasięg wynosi 200 metrów, większe odległości są możliwe dzięki lepszemu laserowi. „Nie mówię, że można by to zrobić z kosmosu” – twierdzi Steward Remaly z Biura Wsparcia Technicznego ds. Zwalczania Terroryzmu w Pentagonie – „ale większe odległości powinny być również możliwe”.

Nowe urządzenie, zwane Jetson, wykorzystuje technikę znaną jako wibrometria laserowa do wykrywania ruchu powierzchni spowodowanego uderzeniami serca. Wykrywanie działa przez typowe ubrania, takie jak koszula i kurtka (ale nie przez grubsze ubrania, takie jak płaszcz zimowy).

Sygnatury serca są już używane do identyfikacji zagrożeń. Kanadyjska firma Nymi opracowała nadgarstkowy czujnik tętna jako alternatywę dla identyfikacji odcisków palców.

Tłumaczenie: Nexus
Źródło oryginalne: TechnologyReview.com
Źródło polskie: Wolna-Polska.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.