Kto odpowiada za toksyczny internet?

Opublikowano: 07.10.2022 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 470

Dzisiejszy odcinek podcastu „Panoptykon 4.0 pozbawi was złudzeń”. Ile razy dziennie scrollujesz „Instagrama” albo „TikToka”? Mediów społecznościowych używa już 60% ludzi na świecie. Ilu z nich jest uzależniona od internetu? Ilu jest wspierana w swoich lękach i zaburzeniach przez algorytmy rekomendujące treści? Marta Klimowicz, socjolog internetu, nie łudzi się, że biznesowi nie opłaca się uzdrawiać internetu. Niezadowolonego z siebie człowieka łatwiej skłonić do konsumpcji. A że przy okazji ma to toksyczny wpływ? Nie ma takiego skandalu, który zagrozi portfelom inwestorów w Dolinie Krzemowej. Ale mamy dla was inne pomysły i scenariusze. Zanim się poddacie – posłuchajcie tej rozmowy. Będzie o pieniądzach, ale i o potrzebie buntu i nadziei.

Źródło: Panoptykon.org


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.