Korporacja Google naruszyła nakaz sądowy

Opublikowano: 30.03.2023 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2171

Sędzia federalny w Stanach Zjednoczonych orzekł, że Google naruszyło nakaz sądowy nakazujący zachowanie wiadomości na czacie pracowniczym pracowników firmy – dotyczy to materiałów objętych pozwem antymonopolowym wytoczonym przez Epic Games.

Sędzia James Donato powiedział, że Google powinno zostać ukarane za swoje czyny. Nie zdecydował jeszcze o konkretnych sankcjach i grzywnach, ale już nakazał Google pokrycie kosztów Epic z tytułu honorariów adwokackich w tej konkretnej sprawie. Sędzia Donato zauważył, że Google dał swoim 360 pracownikom swobodę wyboru zachowania historii czatów w pracy, przy domyślnym ustawieniu platformy, aby usuwać te treści po 24 godzinach. Ta praktyka powinna była zostać ukrócona jeszcze w 2019 r., kiedy Departament Sprawiedliwości USA wszczął postępowanie antymonopolowe przeciwko Google, ale firma nadal pozostawiała ostateczną decyzję swoim pracownikom.

Przedstawiciele firmy Epic Games, która pozywa giganta wyszukiwania, zwrócili uwagę na niewykonanie przez Google wyroku sądu. Według wydawcy gier, w 2021 roku szef Google Sundar Pichai napisał na jednym z roboczych czatów o konieczności „zmiany ustawień tej grupy, aby wyłączyć historię” – a po kilku sekundach próbował usunąć własną wiadomość. Pracownicy firmy, zdaniem Epic Games, wyłączają zapisywanie wiadomości przy omawianiu najważniejszych kwestii, tj. umów o podziale przychodów i dystrybucji aplikacji mobilnych, a także zmian w prowizjach w Google Play.

Google nadal nalega na pełną współpracę z Epic Games i Kalifornijskim Biurem Prokuratora Generalnego – na ich zlecenie firma przygotowała ponad 3 miliony dokumentów, w tym wyciągi z historii wiadomości na czatach roboczych. Sędzia Donato, który uznał winę spółki, wkrótce zdecyduje, jaka kara spotka ją za niewykonanie nakazu, gdyż chciałby móc zapoznać się z dowodami w tej sprawie, a Epic Games powinno mieć mocniejszą pozycję w sprawie materiałów utraconych po usunięciu wiadomości w Google Work Chats.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.