Kontener zabiera godność

Opublikowano: 15.12.2016 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2

Poznań rezygnuje z socjalnych kontenerów, w których mieszkali tzw. trudni lokatorzy. Najpóźniej do połowy przyszłego roku kontenerowe osiedle ma zniknąć.

Jak pisze poznańska redakcja portalu Wyborcza.pl, osiedle kontenerowe przy ulicy Średzkiej istnieje od 2012 r. W mieście rządził wtedy Ryszard Grobelny, poprzedni prezydent. Pomysł postawienia osiedla kontenerów, w których mieli mieszkać tzw. trudni lokatorzy, wprowadzał w życie Jarosław Pucek, wtedy prezes Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Do kontenerów miasto miało kierować osoby, które zalegały z czynszem za mieszkania socjalne. Pomysł był szeroko krytykowany. Uznano go za pogłębianie biedy i wykluczenia oraz za kierowanie mieszkańców do lokali o skandalicznych warunkach.

Teraz zapadła decyzja, że osiedle kontenerów zostanie zamknięte. „Nie będziemy już kwaterować tam nowych lokatorów. Opróżnienie kontenerów ma się zakończyć najpóźniej do połowy przyszłego roku” – potwierdza Magdalena Gościńska, rzeczniczka ZKZL.

Obecnie z dziesięciu kontenerów zamieszkanych jest siedem. Osobom, które w nich mieszkają, miasto zapewni nowe mieszkania socjalne.

„To był absurdalny pomysł. Cieszę się, że miasto z tego rezygnuje. Szkoda tylko, że publiczne pieniądze zostały wydane na kontenery. Może znajdzie się dla nich sensowny użytek” – mówi Czarnota, działaczka Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

Źródło: NowyObywatel.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kozik
Użytkownik
kozik

W Japonii ludzie cieszą się z klitek o pow. 5-6m2 (3 tatami) bez WC i prysznica (w Tokio np. trzeba latać 50m od mieszkania do publicznej toalety) i płacą za to 600-1000USD/m-c.

Skandaliczne warunki w kontenerze??? Jeśli ktoś oszczędza na mikrowentylacji, albo nie chce zrobić głupiego wymiennika ciepła rura-w-rurze, to kontener błyskawicznie zarasta grzybem (puszka na zewnątrz, izolacja od środka).

Pracowałem na budowach i jakoś nie przeszkadzało mi, że trzeba było funkcjonować w kontenerach (często trzeba było w nich spać przy 18h szychtach). Cieszyłbym się, gdyby ktoś dał mnie i mojej rodzinie możliwość darmowego, lub niskopłatnego mieszkania – nawet w kontenerze. Najwyraźniej jestem popieprzony…

razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

Godność to odbiera lichwiarski kredyt na półkę w betonowym sześcianie spłacany przez resztę życia i śmiesznie niskie wynagrodzenie które popycha ludzi do takiego niewolnictwa …

Problem polega na tym że właśnie o to chodzi żeby ludzi wiązać na całe życie do kredytu bo wtedy łatwo ich zgnoić i trzymać za ryja …

Dlatego w naszej pięknej nowoczesnej kolonii zarządcy zrobią wiele żeby zarówno pracy jak i mieszkań nie starczyło dla wszystkich …

Nie bez kozery w Polsce obowiązują przepisy uniemożliwiające lub utrudniające mieszkanie na działkach tratwach loftach skłotach czy w innych alternatywnych miejscach …

gdyby na ten przykład aparat państwowy się od obywateli raczył odpier… już by sobie sami dali radę …

Dołączam link do taniego i ekologicznego budownictwa o którym w przekaziorach na wszelki wypadek nawet nie kwikną … ( ale jak z przepisami odnoście ‘’straw bale’’ to nie sprawdzałem )

https://www.youtube.com/watch?v=yrfTR8yi2Aw

realista
Użytkownik

będzie można je teraz tanio kupić? chętnie nabędę… .. .

Aida
Użytkownik

razowy40i4
Jeśli chodzi o te gliniane domy to jest kilka takich w Polsce. Te o których ja wiem to dom kopuła. Z pozwoleniem na budowę jest różne, zależy od rejonu i urzędnika. Jeden wyda pozwolenie inny nie. W budowie tańsze o jakieś 30 procent. Jest kilka technologii, m.in. Właśnie gliniane. Koleżanka buduje sobie taki domek.