Koniec z debatowaniem o potrzebie redukcji emisji pojazdów

Opublikowano: 22.04.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1933

Minister transportu Omar Alghabra powiedział 20 kwietnia komisji parlamentarnej, że debata na temat potrzeby redukcji emisji pojazdów „dobiegła końca”, ponieważ rząd federalny zamierza wprowadzić szereg zachęt, aby zmusić Kanadyjczyków do zakupu pojazdów elektrycznych.

Liberalny poseł Churence Rogers zapytał Alghabrę o dodatkowe federalne zachęty dla kanadyjskich firm kupujących średnie i ciężkie pojazdy bezemisyjne (ZEV). „Jakie jest znaczenie tej polityki? Ile pojazdów średniej i dużej ładowności odpowiada za ogólne emisje związane z transportem?” – zapytał Rogers.

„Myślę, że debata na temat konieczności zrobienia czegoś w celu ograniczenia emisji dobiegła końca” – odpowiedział Alghabra. „Wszyscy Kanadyjczycy rozumieją, że musimy ograniczyć zanieczyszczenie pochodzące z transportu”. „Jeśli poważnie myślimy o redukcji zanieczyszczeń, musimy zająć się emisjami pochodzącymi z pojazdów o średniej i dużej ładowności”.

Komentarz Alghabry w tej sprawie pojawił się około dwóch miesięcy po tym, jak wewnętrzne badania zlecone przez Natural Resources Canada wykazały, że prawie 40 procent Kanadyjczyków nie wierzy, że ZEV są lepsze dla środowiska niż inne rodzaje samochodów.

Naukowcy, którzy przeprowadzili ankietę i napisali raport, dodali, że liczba Kanadyjczyków, którzy uważają, że ZEV są lepsze dla środowiska, spadła o 5 procent w latach 2021-2022. Raport zatytułowany „Świadomość, wiedza i postawy Kanadyjczyków związane z pojazdami bezemisyjnymi” opublikowany w lutym wykazał również, że nieco ponad połowa respondentów ankiety (51 procent) uważa, że ​​ZEV są „mniej szkodliwe dla środowiska niż pojazdy benzynowe lub na olej napędowy”. Ponadto tylko około 17 procent respondentów stwierdziło, że na rynku dostępny jest niedrogi ZEV, który odpowiada ich potrzebom.

W grudniu 2022 r. Ottawa narzuciła wymóg, aby do 2030 r. 60 procent wszystkich nowych samochodów osobowych sprzedawanych w Kanadzie stanowiły pojazdy typu ZEV, a 100 procent od roku 2035 r.

Wraz z proponowanymi przepisami rząd federalny odnowił również program, w ramach którego Kanadyjczycy mogą ubiegać się o do 5000 dol. na pokrycie kosztów zakupu lub leasingu ZEV. „Dzięki pojazdom ZEV możemy ograniczyć zanieczyszczenie, tworzyć miejsca pracy i sprawić, by życie rodzin w całym kraju było bardziej przystępne” — powiedział minister środowiska Steven Guilbeault w oświadczeniu z 21 grudnia 2022 r.

Tymczasem w raporcie złożonym w parlamencie 20 kwietnia, federalny komisarz ds. środowiska Jerry DeMarco powiedział, że rząd federalny nie ma możliwości zmierzenia stopnia, w jakim jego przepisy dotyczące gazów cieplarnianych redukują emisje.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.