Kolejny były antysystemowiec startuje do Sejmu z list PiS-u

Opublikowano: 02.09.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2054

Marek Jakubiak, kiedyś antysystemowiec i krytyk Prawa i Sprawiedliwości, wystartuje do Sejmu z list PiS. Jego kandydaturę miał rekomendować drugi podobny przypadek – Paweł Kukiz.

Kto obserwował ostatnią aktywność internetową Marka Jakubiaka, ten zaskoczony nie będzie. Były poseł i był antysystemowiec robił, co w jego mocy, by zabiegać o względy PiSu. Bywał także coraz częstszym gościem na antenie reżimowej TVP Info, gdzie głosił narrację zgodną z linią władzy.

No i stało się. Pytany przez „Wirtualną Polskę” o to, czy wystartuje z listy PiSu, odpowiada krótko: „Tak”. A co z krytyką Prawa i Sprawiedliwości, którą kiedyś często gościła na ustach Jakubiaka, tuż pod zakręcony do góry sarmackim wąsem? „Nie podpada ten, kto nic nie robi” – tłumaczy się pokrętnie były poseł i browarnik.

Rekomendować kandydaturę Jakubiaka miał Paweł Kukiz, czyli bardzo podobny przypadek. Panowie w przeszłości zaczynali swoją polityczną drogę razem (Jakubiak startował z list Kukiza z poparciem Ruchu Narodowego), potem się kłócili, a teraz znów im ze sobą po drodze, a pogodziła ich najwidoczniej partia rządząca. „Z całą pewnością [Jakubiak] idzie do Sejmu. Rozmawiałem z nim ostatnio i rozmawiałem też z prezesem Kaczyńskim, że ta osoba byłaby dobrym kandydatem” – mówił Kukiz w TV Republika.

Co ciekawe, wciąż toczy się śledztwo ws. nadzwyczajnego zebrania podpisów pod kandydaturą Jakubiaka przed wyborami prezydenckimi w 2020 roku. Otóż Jakubiak ogłosił swoją kandydaturę 10 marca, a 20 marca miał już 140 tys. podpisów. Nie prowadził w tym czasie żadnej intensywnej kampanii, a akurat w tym okresie trwały ostre obostrzenia pandemiczne. Jeszcze ciekawsze jest to, że głosów w wyborach polityk zdobył wielokrotnie mniej – 33 tys. 450. Sam Jakubiak mówił później, że listy mu „przyniesiono” i że sam „się dziwi swojej popularności”.

Opracowanie: SG
Zdjęcie: Adrian Grycuk (CC BY-SA 3.0)
Na podstawie: WP.pl
Źródło: NCzas.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

1 wypowiedź

  1. NORB 03.09.2023 09:03

    Taki właśnie z niego antysystemowec, że startuje z list partii najbardziej systemowej czyli centralnie sterowanej przez pierwszego sekretarza Jarosława. Słabo … Najlepsze jest to co powiedział o tych listach rzekomego poparcia. Sam się zdziwił że ma takie poparcie. Ja to bym te listy dobrze sprawdził. Może tam wiele osób, które spoczywa na cmentarzu oddało swoje poparcie …

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.