Kiedy celtyckie wiedźmy chodziły po lasach…

Opublikowano: 13.10.2022 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 807

Irlandzkie czarownice to zupełnie inna historia. Irlandia wraz z długą historią magii i tajemnicy, nigdy nie miała tego samego „problemu” z czarownicami co reszta Europy i Ameryki. Irlandzkie czarownice bardzo się od siebie różniły. W latach wojny trzydziestoletniej, ścigano ponad 90 000 czarownic, a co najmniej 30 000 do 45 000 przebywało na terytoriach niemieckich. Dlaczego irlandzkie wiedźmy, nawet stosując czarną magię, były niejako pod parasolem ochronnym? Co prawda odbywały się procesy inkwizycyjne, ale tylko w czasach silnego ucisku Anglii. Czyżby starożytna kultura Celtów chroniła wiedźmy, czarownice i wróżki? A co z procesami inkwizycyjnymi?

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.