Kanada hojnie finansuje Światowe Forum Ekonomiczne

Opublikowano: 17.05.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1230

Rząd federalny przekazał w zeszłym roku ponad półtora miliarda dolarów pieniędzy podatników do różnych organów Organizacji Narodów Zjednoczonych a kolejne miliony do Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) — pokazują dane z rachunków publicznych.

Zgodnie z sekcją płatności transferowych kanadyjskich rachunków publicznych 2020–2021, WEF otrzymał 2 915 095 dolarów kanadyjskich od kanadyjskich podatników w formie dotacji i składek. Finansowanie zapewniły dwa departamenty – Departament Środowiska oraz Departament Spraw Zagranicznych, Handlu i Rozwoju.

Największą z płatności transferowych na rzecz WEF była wpłata 1 141 851 dolarów z Międzynarodowej Pomocy Rozwojowej na rzecz Programowania Wielostronnego. WEF otrzymał również kolejną dotację w wysokości 1 miliona dolarów w ramach tego samego programu. Inne płatności zostały wymienione jako „wkład na rzecz ochrony przyrody” oraz na „ustanowienie i zarządzanie środkami ochronnymi”.

Rząd Trudeau również hojnie finansował ONZ w wysokości 1,576 miliarda dolarów w formie wsparcia finansowego, składek i grantów. Sześć organizacji stowarzyszonych z ONZ otrzymało płatności transferowe o wartości ponad 100 milionów dolarów każda. Największa wpłata została przekazana na Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci, w łącznej wysokości 543 milionów dolarów.

Kontrowersyjny WEF zyskał nowe zainteresowanie podczas debaty o przywództwo Partii Konserwatywnej po tym, jak kandydat i poseł Pierre Poilievre zobowiązał się do bojkotu organizacji.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

Uzupełnienie „Wolnych Mediów”

Przypomnijmy, że Justin Trudeau jest jednym z uczniów Young Global Leaders utworzonej przez WEF. Klasa z roku 1992 to, oprócz Justina Trudeau, m.in. Angela Merkel, Nicolas Sarkozy i Tony Blair. Wygląda na to, że inwestycja w Trudeau bardzo się WEF opłaciła.

10

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.