Justin Trudeau oskarża Indie o polityczne morderstwo

Opublikowano: 19.09.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1250

Premier Justin Trudeau oskarżył rząd Indii o to, że stoi za zamordowaniem w Kanadzie sikhijskiego lidera, obywatela Kanady Hardeepa Singha Nijjara, który 18 czerwca został zastrzelony przed świątynią sikhijską w Surrey w Kolumbii Brytyjskiej.

W poniedziałek Trudeau w Izbie Gmin oskarżył rząd Indii o udział w tym zabójstwie. „Jakiekolwiek zaangażowanie obcego rządu w zabójstwo obywatela Kanady na kanadyjskiej ziemi stanowi niedopuszczalne naruszenie naszej suwerenności” – stwierdził. „W ciągu ostatnich tygodni kanadyjskie agencje bezpieczeństwa aktywnie badały wiarygodne zarzuty dotyczące potencjalnego powiązania między agentami rządu Indii a zabójstwem obywatela Kanady Hardeepa Singha Nijjara” – powiedział Trudeau, zwracając się do Izby Gmin z „niezwykle poważną sprawą” – po poinformowaniu przywódców opozycji.

Mendicino poprosił o zbadanie zabójstwa na podstawie doniesień, że CSIS ostrzegło przywódcę przed zagrożeniem.

W zeszłym tygodniu Trudeau przebywał w Indiach na szczycie G20, gdzie pojawiły się oznaki napięć dyplomatycznych z premierem Indii Narendrą Modim. Trudeau powiedział Izbie, że „osobiście i bezpośrednio” podniósł zarzuty podczas ich spotkania. „Jakiekolwiek zaangażowanie obcego rządu w zabójstwo obywatela Kanady na kanadyjskiej ziemi stanowi niedopuszczalne naruszenie naszej suwerenności” – powiedział. „Z całą stanowczością nadal nawołuję rząd Indii do współpracy z Kanadą w celu dotarcia do sedna tej sprawy. Oczekuję również, że rząd Indii powtórzy, że jego stanowisko w sprawie operacji pozasądowych w innym kraju jest jasne i jednoznaczne zgodne z prawem międzynarodowym”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.