Stworzono problem, pokazano rozwiązanie i odtrąbiono sukces

Opublikowano: 05.05.2021 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2867

Sejm przyjął ustawę wyrażającą zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. „Za” opowiedziało się 290 posłów.

Sejm zajmował się wczoraj rządowym projektem ustawy o ratyfikacji unijnej decyzji o zasobach własnych, dotyczącej Funduszu Odbudowy. Jego celem jest odnowienie i pobudzenie europejskiej gospodarki po pandemii koronawirusa. Posłowie opowiedzieli się za ratyfikacją funduszu. Głosowało 456 posłów: 290 – „za”, 33 – „przeciw”, a 133 się wstrzymało.

„Dziękuję tym wszystkim, którzy wznieśli się ponad swoje partyjne kalkulacje. Było wiele emocji dzisiaj w Sejmie, ale widzieliśmy, że znalazły się też kluby, posłowie, którzy zagłosowali za Polską” – powiedział wczoraj w Sejmie po głosowaniu premier Mateusz Morawiecki.

Przed głosowaniem premier Mateusz Morawiecki mówił, że „ta decyzja jest jedną z najważniejszych decyzji na najbliższe dziesięć, dwadzieścia lat”. „To około 770 miliardów złotych dla polskich rolników, polskich rodzin, szkół i szpitali. Nie wolno nam zmarnować takiej szansy. Nie wolno nam zmarnować drugiego planu Marshalla” – wzywał.

https://www.youtube.com/watch?v=f_cxhfY6YI0

Zdaniem szefa rządu ten moment jest „arcyważny” i „przełomowy”. „I w takim momencie fundamentalnym nie ma miejsca na kłótnie. Nie ma i nie powinno być miejsca na małostkowe kalkulacje polityczne takie czy inne. Dzisiaj przede wszystkim liczy się Polska, liczy się interes Polski” – mówił. „Powiedzmy raz jeszcze głośne „tak” dla rozwoju Polski, głośne „tak” dla rozkwitu Polski dzięki środkom unijnym. To duża szansa na szybkie wyjście z pandemii, szybkie wyjście z COVID-19” – przekonywał Morawiecki.

W 2020 roku przywódcy państw członkowskich UE wynegocjowali kształt unijnego budżetu na lata 2021-2027 oraz nowego instrumentu finansowego – Funduszu Odbudowy, który ma być reakcją na kryzys gospodarczy wywołany przez pandemię koronawirusa. Jego wielkość – 750 mld euro – została ustalona w trakcie żmudnych negocjacji na szczytach w Brukseli.

Ratyfikacja przez kraje członkowskie jest konieczna do uruchomienia wypłat z unijnego Funduszu Odbudowy. Aby skorzystać z jego środków, konieczne jest przyjęcie Krajowego Planu Odbudowy (KPO) i przedstawienie go Komisji Europejskiej do końca kwietnia. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł w ciągu kilku lat.

Źródło: pl.SputnikNews.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Powyższy materiał zawiera propagandę sukcesu rządu PiS-u. Brakuje w nim informacji, że Fundusz Odbudowy to nie bezzwrotne dotacje, ale… pożyczki, które trzeba spłacić. PiS zniszczył gospodarkę wygaszając ją, a teraz przegłosowano zgodę na zadłużenie kraju by jej odbudować, co PiS przedstawia jako wielki sukces. Stworzyli problem, pokazali rozwiązanie (które może samo być kolejnym problemem) i przedstawiają to jako wielki sukces. Jedyny sukces PiS-u polega na tym, że pożyczonymi pieniędzmi będzie mógł utrzymać się u władzy. Nie wiadomo nawet, czy Polska będzie w stanie z tych pieniędzy skorzystać.


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Dandi1981 05.05.2021 20:37

  Chiny urósły w potęgę, przez pandemie i pożyczce oraz trzymaniu Chin z daleka i Rosji Europa wraz z USA chce niwelować różnice gospodarczą miedzy Chinami, Rosja a reszta, chiny miały dogonić USA w 20lat ,ten plan niweczy te zalozenia

 2. hashi 06.05.2021 10:40

  Aby wyliczyć inflacje pieniądza należy porównać wzrost ilości pieniądza m3 do wzrostu gospodarki.
  Idąc tą metodą realna infalacja w PL w 2020 r. wyniosła (16%M3) – (-3%PKB) = +19 %.
  Symulacja na rok 2021 (15%M3) – (4%PKB) = 11%
  Ale skoro Polska dostanie z UE w 5 lat około 500 mld PLN co daje 100 mld rocznie.
  To oznacza że ogólna inflacja 2021-2026 zwiększy się o 30% i wyniesie rok do roku 15%.
  Myślę że tu chodzi o systematyczne okradanie klasy średniej z oszczędności.
  Średniaki w panice przed inflacją masowo się ładują w nieruchomości windując ich ceny +10% rocznie. Dodatkowo program nowy ład zakłada mieszkania na kredyt bez wkładu własnego, co stworzy kolejny silny popyt. Nikogo nie będzie już stać na chatę poza wąskim gronem elit, pojawią się kredyty wielopokoleniowe. Inflacja przyśpieszy, stopy% zostaną zwiększone, raty kredytów nie będą możliwe do spłacania. Powstanie masę upadłości i przejęć na poczet banków i państwa. I ostatecznie jak mówi Klaus Schwab po wielki resecie nie będziesz miał niczego i będziesz szczęśliwy pracując za jedzenie i odzienie jak niewolnik rzymski. Taki będzie rok 2030.

 3. beth 07.05.2021 04:32

  co powinni wiedzieć POLACY !!!

  https://www.bitchute.com/video/ns8BcGpbrLAz/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.