Izrael wybiela swoje zbrodnie „antysemityzmem”

Opublikowano: 01.02.2019 | Kategorie: Polityka, Turystyka i podróże, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2118

Według Amnesty International oskarżenia o „antysemityzm” stały się wygodnym pretekstem dla Izraela, aby odwracać opinię publiczną od zbrodni popełnianych przez izraelskie wojsko na terenach palestyńskich. Syjonistyczni politycy w ostatnim czasie krytykowali bowiem organizację, która wzywała do bojkotowania ofert turystycznych, uwzględniających podróże na terytoria okupowane przez Izrael od czasu wojny sześciodniowej.

Organizacja tak zwanych obrońców praw człowieka parę dni temu rozpoczęła akcję, mającą na celu zniechęcić turystów do korzystania z ofert czołowych biur podróży, które dają możliwość odwiedzania terytoriów okupowanych przez syjonistów od czasu wojny sześciodniowej z państwami arabskimi w 1967 roku. Amnesty International opublikowało bowiem raport „Przemysł turystyczny i izraelskie osiedla”, poświęcony właśnie temu zagadnieniu.

Zdaniem aktywistów ruchu, Izrael ma więc polityczne i ideologiczne powody, dla których rozwija ruch turystyczny na terytoriach okupowanych. Syjoniści mają więc legitymizować nielegalnie zbudowane żydowskie osiedla, niezwykle często specjalnie położone w sąsiedztwie chętnie odwiedzanych przez turystów zabytków. Ponadto AI podkreśliło, że choćby Stare Miasto w Jerozolimie historycznie nie należy do Izraela.

Raport spotkał się ze sporym odzewem izraelskich polityków, oskarżających organizację o stanie się „liderem kampanii antysemickiej”. Izraelski minister stosunków strategicznych Gilad Erdan stwierdził z kolei wprost, iż dokument AI jest „oburzającą próbą zniekształcania faktów, negowania żydowskiego dziedzictwa i delegitymizacji Izraela”.

Krytyczne uwagi pod adresem organizacji spowodowały, że oskarżyła ona Erdana o próby uciszenia doniesień o zbrodniach wojennych Izraela na okupowanych terytoriach palestyńskich, natomiast samo pojęcie „antysemityzmu” jest jej zdaniem używane właśnie do zamykania ust krytykom izraelskiej polityki wobec Palestyńczyków. Ponadto AI oskarżyła Izrael o celowe finansowanie firm turystycznych zajmujących się wspomnianymi już usługami.

Na podstawie: JPost.com, FoxNews.com
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
radical3dom
Użytkownik
radical3dom

Badania genetyzne wykazują że prawdziwymi żydami są palestyńczycy, a ci co ich najechali to w dużej części chazarowie pochodzący ze wschodnio południowych rubierzy europejskiej rosji, bardziej spokrewnieni z turkami.

agama
Użytkownik

banda hipokrytów, jak USA

emigrant001
Użytkownik
emigrant001

Antysemityzm najlepiej umacniają żydzi swoim zachowaniem.

radical3dom
Użytkownik
radical3dom

o to chodzi emigrancie, jak ktos jest antysemita mozna go oskarżyć i wydusic z niego kase na tym polega przemysl holokaustyczny

polach
Użytkownik
polach

“Badania genetyzne wykazują że prawdziwymi żydami są palestyńczycy” Izraelici ogólnie nie są żadnymi żydami, co więcej nie lubili się z plemieniem judy i beniamina, które było prowadzone przez kastę lewitów, to z nich wyszli dopiero dzisiejsi “żydzi” i oni rozsiali swoją ideologie gdzie się dało.Także Lewici pierwsi wsadzili stworzonych żydów do getta alby łatwiej ich kontrolować oraz aby ich odseparować od Izraelitów.Ale zgadza się żydzi okopują nie swoją ziemię, to niech ich ojczyzna- Izrael.Dlatego żydzi chcą ich wybić do nogi, bo wiedzą że Palestyńczycy żadnymi żydami nie są, dla nich to goje i tak ich traktują.