Izrael przetestował tarczę antyrakietową Arrow-3

Opublikowano: 14.12.2015 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 935

W czwartek odbył się kluczowy test zaawansowanej tarczy antyrakietowej, określanej jako Arrow-3. Dzięki tej technologii, państwo żydowskie może niszczyć nie tylko rakiety balistyczne dalekiego zasięgu ale także satelity na orbicie okołoziemskiej.

Izrael stara się wprowadzić możliwie jak największą liczbę tarcz antyrakietowych. Wśród tych które przeznaczone są do zwalczania pocisków małego i średniego zasięgu warto wymienić Żelazną Kopułę czy Żelazny Promień. Ten drugi zamiast rakiet wykorzystuje broń laserową, jest więc tańszy w użyciu ale ma słabszy zasięg. Kolejne dwa systemy średniego i dalekiego zasięgu to tzw. Proca Dawida oraz Arrow-2.

Najnowszą tarczę antyrakietową Arrow-3 z powodzeniem można nazwać bronią antysatelitarną, gdyż jest zdolna do niszczenia celów w przestrzeni kosmicznej. Przede wszystkim ma ona przechwytywać irańskie rakiety balistyczne, takie jak Shahab 3. Nowa technologia jest także dwa razy lżejsza od poprzedniej wersji.

Izrael chce stworzyć wielowarstwową ochronę przestrzeni powietrznej, która będzie się składała z wielu tarcz antyrakietowych. Dzisiejsze testy, które zakończyły się powodzeniem, z pewnością będą miały ogromne znaczenie dla wdrożenia nowego systemu.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: jpost.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Konter 14.12.2015 17:17

    Swoją drogą jestem ciekaw ile głowic atomowych wędruje po orbicie okołoziemskiej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.