Iran przeprowadza naloty na Państwo Islamskie

Opublikowano: 05.12.2014 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 467

Jak informują Stany Zjednoczone, w ostatnich dniach irańskie siły lotnicze dokonały kilku nalotów na pozycje dżihadystów w Iraku. Warto przypomnieć, że Barack Obama w tajnym liście napisał jakiś czas temu do ajatollaha Alego Chameneiego, aby kraj przyłączył się do wojny.

Obecnie niemal cały Bliski Wschód jest zaangażowany w wojnę w Syrii i Iraku przeciwko islamistom. Naloty prowadzone są również przez Kanadę, USA, Australię i kraje europejskie. Teraz media donoszą, że Iran, choć nie chce dołączyć do międzynarodowej koalicji i odrzuca jakąkolwiek współpracę, przeprowadził kilka nalotów na zwolenników Islamskiego Państwa w Iraku.

W przeszłości pojawiały się doniesienia, że kilkuset żołnierzy z Iranu udało się na wojnę z radykalnymi sunnitami. Informacja ta pojawiła się nieoficjalnie a irańskie władze zaprzeczały temu, jednak teraz można mieć absolutną pewność, że kraj ten również dołączył do wojny.

Sekretarz Stanu USA John Kerry określił naloty jako “pozytywne”. Warto przypomnieć, że Iran z jednej strony wspiera prezydenta Syrii, Baszara al-Assada, którego Amerykanie chcą za wszelką cenę obalić. Z drugiej jednak strony, Iran, państwo szyickie, bierze udział w wojnie przeciwko sunnitom z Islamskiego Państwa, pomagając w ten sposób Stanom Zjednoczonym.

Autor: John Moll
Na podstawie: www.bbc.com
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. dockx 05.12.2014 08:34

    tytuł powinien brzmieć:

    Stany Zjednoczone dezinformują – Iran przeprowadza naloty na Państwo Islamskie

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.