Inspektorzy zaczęli ostro kontrolować ciężarówki na granicach

Opublikowano: 11.03.2024 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3054

Portal Farmer.pl informuje, że w związku z protestami rolników inspektorzy zaczęli mocniej kontrolować ciężarówki na granicach. Portal twierdzi jednak, że kontrolowane są nie ukraińskie, ale polskie wozy.

Wzmożone kontrole zapowiadał jeszcze rząd Prawa i Sprawiedliwości. Inspektorom transportu drogowego obiecano nawet, że zostaną włączeni w poczet służb mundurowych.

Nowy rząd Donalda Tuska obietnicy PiS-u nie spełnił, ale kontrole rzeczywiście się pojawiły. Problem w tym, że, jak informują media branżowe, kontrolowani są ponoć polscy, a nie ukraińscy kierowcy.

„Zamiast skupić siły na kontrolach ciężarówek ze Wschodu, nader często i wnikliwie sprawdzają polskie transporty drogowe. Polscy przewoźnicy mają już tego dość, bo kary sypać mają się nawet za najmniejsze przewinienia. Rząd jednak nie reaguje i udaje, że nic się nie dzieje – wszak inspekcja transportu ma prawo i obowiązek kontrolować… wszystkie ciężarówki” – pisze portal Farmer.pl.

Ten sam portal pisze o „nieformalnym strajku inspektorów”, którzy chcą zostać włączeni w poczet służb mundurowych. „Muszą być do dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, egzekwują prawo, nakładają kary, jeżdżą radiowozami i noszą mundury. To znaczy, że pracują na tych samych zasadach co inne służby mundurowe. Nie mogą nawet protestować, tak jak inne grupy zawodowe, dlatego ich strajk nie może być formalny […] Tymczasem inspektorzy ITD są traktowani jak zwykli urzędnicy. Problem w tym, że ich głos jest ignorowany, bo ich formacja jest mało liczna, w odróżnieniu np. od Policji. Kilkuset inspektorów bez prawa do strajku ma do dyspozycji niewiele sposobów nacisku na władze” – czytamy.

Zdaniem portalu wzmożone kontrole polskich ciężarówek mogą być właśnie formą takiego nieoficjalnego strajku i próby wywarcia presji na rządzie Donalda Tuska.

Autorstwo: SG
Zdjęcie: val_th (pl.DepositPhotos.com)
Na podstawie: Farmer.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.