Indianie zabili słynnego antropologa

Opublikowano: 17.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 635

Brazylijski ekspert, który zajmował się ochroną plemion amazońskich żyjących w odseparowaniu od reszty ludzkości, został postrzelony i zabity strzałą. O zajściu poinformowała rządowa agencja ds. Rdzennych mieszkańców Fundação Nacional do Índio.

56-latek, koordynator zespołu pomagającego chronić terytoria plemion w stanie Rondônia, został trafiony w klatkę piersiową strzałą na granicy terytorium plemienia Uru Eu Wau Wau. Został tam wezwany po tym, gdy okoliczni farmerzy i drwale zintensyfikowali swoją kampanię karczowania lasów.

Funkcjonariusz policji Paulo Ricardo Bressa powiedział brazylijskiej gazecie „O Globo”, że towarzyszył Franciscato w chwili tragedii. Zgodnie z jego wypowiedzią: „Zaczęliśmy podążać ich śladami i dotarliśmy nad brzeg rzeki, w pobliże obszaru chronionego. Gdy zbliżyliśmy się do granicy (chronionej ziemi autochtonicznej), zobaczyliśmy tam napis: „to rezerwat Funai, zakaz wchodzenia”.

Nieco później Franciscato zaczął wspinać się na wzgórze, w towarzystwie tubylczej eskorty i policji. Właśnie wtedy doszło do śmiertelnego incydentu. „Wtedy właśnie usłyszeliśmy dźwięk strzały, która trafiła go w klatkę piersiową. Wrzasnął, wyjął strzałę ze swojej klatki piersiowej i pobiegł z powrotem w naszą stronę. Udało mu się przebiec jakieś 50, 60 metrów i upadł”.

Mężczyzna został zabrany do radiowozu i zawieziony do szpitala, ale niestety zmarł w drodze.

Franciscato pracował z tubylczymi plemionami Brazylii przez ponad trzy dekady. Jedna z jego współpracowniczek Sarah Shenker, twierdzi, że z którymi się nie skontaktowano, mogły pomylić Rieliego, z jednym z drwali. Zauważyła ona również, że rząd może chcieć wykorzystać jego śmierć jako pretekst do jeszcze bardziej agresywnego ataku na terytorium Uru Eu Wau Wau.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Il 17.09.2020 16:35

    Czy finansistowskie i sprzyjające przestępcom “nato” uznaje cały obszar Brazylii jako podległy urzędom ?

  2. tomasz26 18.09.2020 07:51

    Widać dzieci od maleństwa uczone zaradności i obcowania ze śmiercią…prawo naturalne zawsze nadrzędne

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.