Indianie zabili słynnego antropologa

Opublikowano: 17.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 110

Brazylijski ekspert, który zajmował się ochroną plemion amazońskich żyjących w odseparowaniu od reszty ludzkości, został postrzelony i zabity strzałą. O zajściu poinformowała rządowa agencja ds. Rdzennych mieszkańców Fundação Nacional do Índio.

56-latek, koordynator zespołu pomagającego chronić terytoria plemion w stanie Rondônia, został trafiony w klatkę piersiową strzałą na granicy terytorium plemienia Uru Eu Wau Wau. Został tam wezwany po tym, gdy okoliczni farmerzy i drwale zintensyfikowali swoją kampanię karczowania lasów.

Funkcjonariusz policji Paulo Ricardo Bressa powiedział brazylijskiej gazecie „O Globo”, że towarzyszył Franciscato w chwili tragedii. Zgodnie z jego wypowiedzią: „Zaczęliśmy podążać ich śladami i dotarliśmy nad brzeg rzeki, w pobliże obszaru chronionego. Gdy zbliżyliśmy się do granicy (chronionej ziemi autochtonicznej), zobaczyliśmy tam napis: „to rezerwat Funai, zakaz wchodzenia”.

Nieco później Franciscato zaczął wspinać się na wzgórze, w towarzystwie tubylczej eskorty i policji. Właśnie wtedy doszło do śmiertelnego incydentu. „Wtedy właśnie usłyszeliśmy dźwięk strzały, która trafiła go w klatkę piersiową. Wrzasnął, wyjął strzałę ze swojej klatki piersiowej i pobiegł z powrotem w naszą stronę. Udało mu się przebiec jakieś 50, 60 metrów i upadł”.

Mężczyzna został zabrany do radiowozu i zawieziony do szpitala, ale niestety zmarł w drodze.

Franciscato pracował z tubylczymi plemionami Brazylii przez ponad trzy dekady. Jedna z jego współpracowniczek Sarah Shenker, twierdzi, że z którymi się nie skontaktowano, mogły pomylić Rieliego, z jednym z drwali. Zauważyła ona również, że rząd może chcieć wykorzystać jego śmierć jako pretekst do jeszcze bardziej agresywnego ataku na terytorium Uru Eu Wau Wau.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Il
Użytkownik

Czy finansistowskie i sprzyjające przestępcom “nato” uznaje cały obszar Brazylii jako podległy urzędom ?

tomasz26
Użytkownik
tomasz26

Widać dzieci od maleństwa uczone zaradności i obcowania ze śmiercią…prawo naturalne zawsze nadrzędne