Harari wzywa do przepisania pism religijnych przez AI

Opublikowano: 12.06.2023 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 3912

Wysoki rangą człowiek Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) wezwał do „przepisania” pism religijnych przez sztuczną inteligencję (AI) w celu stworzenia zglobalizowanej „nowej Biblii”.

Yuval Noah Harari, starszy doradca WEF i jego przewodniczący Klaus Schwab, twierdzi, że wykorzystanie sztucznej inteligencji do zastąpienia pism świętych stworzy zunifikowane „religie, które są poprawne”. Według Harariego moc sztucznej inteligencji można wykorzystać do przekształcenia duchowości w globalistyczną wizję „sprawiedliwości” i inkluzywizmu WEF.

Następnie Harari ujawnił, że on i jego sojusznicy w WEF mają rozwiązanie rzekomych problemów, które właśnie podkreślił. „Za kilka lat mogą istnieć religie, które są rzeczywiście poprawne. Pomyśl tylko o religii, której świętą księgę napisała sztuczna inteligencja”. „To może stać się rzeczywistością za kilka lat”.

Harari zauważył na innym niedawnym spotkaniu, że oprogramowanie takie jak ChatGPT opanowało ludzkie języki i może wykorzystać tę funkcję do wpływania na kulturę — donosi „Times of Israel”. „Przez tysiące lat prorocy, poeci i politycy używali języka i opowiadania historii, aby manipulować i kontrolować ludzi oraz przekształcać społeczeństwo”. Teraz sztuczna inteligencja prawdopodobnie będzie w stanie to zrobić.

Harari powiedział również, że „w przeciwieństwie do tego, co zakładają niektóre teorie spiskowe, tak naprawdę nie trzeba wszczepiać chipów w mózgi ludzi, aby je kontrolować lub nimi manipulować” – czytamy w gazecie. „Przyszłość polega na opracowywaniu coraz bardziej wyrafinowanych technologii, takich jak sztuczna inteligencja bioinżynieria”. „Większość ludzi nie wnosi do tego niczego, być może poza swoimi danymi, a cokolwiek ludzie nadal robią, co jest przydatne, te technologie w coraz większym stopniu umożliwią zastąpienie ludzi”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

12 komentarzy

 1. JedynaDroga 12.06.2023 10:59

  ” Przez tysiące lat prorocy, poeci i politycy używali języka i opowiadania historii, aby manipulować i kontrolować ludzi oraz przekształcać społeczeństwo ”

  Jedna z niewielu chwil kiedy mówią prawdę.

  ” w przeciwieństwie do tego, co zakładają niektóre teorie spiskowe, tak naprawdę nie trzeba wszczepiać chipów w mózgi ludzi, aby je kontrolować lub nimi manipulować ”

  Spreparowana informacja przedstawiona w przystępny sposób potrafi zdziałać cuda.

 2. Doctor Who 12.06.2023 11:51

  Pomysł z Diuny. Biblia protestancko-katolicka. Co ciekawe, AI w tym cyklu była bezlitośnie zwalczana.

 3. pikpok 12.06.2023 12:46

  Przy tej technologii, po wstrzyknięciu jakiegoś syfu w żyły i zamontowaniu nadajników 5G, zapewne AI i nie tylko, mogą robić cuda.
  Dr. James Giordano, ,,Czwarta rewolucja przemysłowa” Klaus Schwab

 4. dagome12345 12.06.2023 13:34

  Z tymi chipami to Pan Harari ma rację.
  Nikt nikomu nic nie będzie wszczepiał na siłę.
  Będzie wręcz odwrotnie. Ludzie sami będą się prosili , i jak znam życie, płacili za to ciężka kasę, aby im “zaimplementowano” taką , a nie inną elektroniczną smycz. Wystarczy ,że sprzeda im ją wizjoner zbawca świata, w postaci Elona Muska. A tym ,którzy się nie zdecydują na taki krok, nie będzie pozostawione zbyt duże pole manewru, bo praktycznie żadna codzienna czynność nie będzie możliwa do wykonania bez odpowiedniego levelu punktacji obywatelskiej.

 5. sanchop 12.06.2023 18:35

  O! Przyjaciel Morawieckiego, co naucza jak jeść ludzi….

  Do “jednynaDroga” – nie czaję o co Ci chodzi, to co napisałeś to dobrze czy źle?

  Doctor Who: a jaka jest różnica pomiędzy biblią protestancką a katolicką, ja czytałem i wiem ale może pochwalisz się

  Dagome12345: ludzie sami będą prosilio czipy, bo nic nie będą mogli kupić do jedzenia

 6. Szwęda 12.06.2023 19:30

  Coś mi się obiło o uszy, że w wielu wydaniach Biblii skasowano Apokalipsę Św. Jana… Tu widać, że to będzie szło dalej, zresztą Pismo zapewne nie raz było zmieniane itd.

 7. pikpok 12.06.2023 19:56

  Sam napisał książkę ,,Sapiens, od zwierząt do bogów” – czyli małpy dorwały się do zabawek. :))

 8. Foxi 12.06.2023 22:26

  Zbrodnicza kamaryla z pod znaku New Age planuje te rzeczy od dziesięcioleci. Tu jest rewelacyjny materiał z Prisonplanet, który demaskuje tą szajkę. Naprawdę warto się zapoznać, żeby mieć świadomość tego co jest wdrażane i z kim tak naprawdę ludzie mają do-czynienia. Same konkrety, daty nazwiska bez filozoficznych bajań, bardzo polecam:
  https://www.youtube.com/watch?v=tbMoT7svL1M

 9. sanchop 12.06.2023 23:00

  No dobrze, a jaka różnica będzie dla ludzi czy to Biblia czy to” biblia AI”? – skoro u większości biblia to zakurzona ozdoba, nigdy nie przeczytana. Inni traktują ją jak bajkę.
  Moim zdaniem chodzi o to, że Słowo Boże jest dobrowolne, a te nowe będzie przymusowe i zdziwicie się jak wam każą wklepywać do bani na stare lata przykazań o co2 , przymusowej eutanazji , i kochać psa i kota jako brata swego 🤣

 10. Doctor Who 12.06.2023 23:59

  sanchop biblia p-k to pojęcie z cyklu Diuna Franka Herberta – o ile pamiętam chodziło o to, że religie się zunifikowały, być może pod presją rosnących wpływów AI. Różnica stanie się istotna wtedy kiedy ludzie będą potrzebować religii. Aktualnie u nas nie potrzebują. Czyżby Harari pomyślał już teraz nad stworzeniem przeciwagi ?

 11. Fenix 13.06.2023 07:41

  AI musi być użyteczna ludziom. Al steruje robotami.Nigdy ludźmi , ich wolą ograniczając wolność ludzi ,bo to będzie koniec cywilizacji ludzkiej ,bądźmy tego świadomi ludzie!

 12. MasaKalambura 13.06.2023 09:35

  Wiele wskazuje na to, że biblijna Bestia ze znaczkiem 666, która w Koranie nazwana została Bestią z Ziemi (z krzemu na przykład) to właśnie AI, sztuczna inteligencja, wspomagająca Fałszywego Proroka z Apokalipsy. Zatem patrząc w ten sposób, wezwanie wygląda na nieuchronny bo przepowiedziany proroczo, kierunek rozwoju sztucznej inteligencji w stronę religijnej, politycznej i ekonomicznej kontroli mas ludzkich na niespotykaną nigdy skalę. W religiach jest obecne ostrzeżenie przed tym czasem, jako najgorszym ze wszystkich, najstraszniejszym i wymagającym niezwykłej wiary, by nie poddać się wpływom tej pary tzn Bestii i Fałszywego Proroka ( w Islamie Dadżdżala) i wytrwać w prawdziwej wierze, jakiej nauczali prorocy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.