Grzegorz Braun chce przywrócenia kary śmierci

Opublikowano: 07.12.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1989

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun, przypominając ostatnie tragiczne wydarzenia we Wrocławiu, zaapelował z mównicy sejmowej o powrót kary śmierci do polskiego kodeksu karnego.

„Szczęść Boże policjantom i wszystkim innym funkcjonariuszom, także urzędnikom, którzy odpowiadają za nasze bezpieczeństwo” – rozpoczął wypowiedź poseł Grzegorz Braun.

„Pozdrowienie to wygłaszam w kilka dni po śmierci policjantów, do których strzelił bandyta, morderca, zbrodniarz i stwierdzam: bezkarność rozzuchwala! Brak kary głównej w kodeksie karnym stwarza popyt na tego typu zachowania. Jesteśmy winni funkcjonariuszom policji, służb innych trzyliterowych, tajnych, jawnych – jesteśmy winni im troskę o ich bezpieczeństwo, o bezpieczeństwo ich rodzin. I dlatego apeluję o to, by wysoka izba nie przedłużała stanu relatywnej bezkarności dla morderców policjantów”.

„Jednocześnie zwracam uwagę, że w tym samym Wrocławiu, w którym wydarzyły się te straszne i wołające nie tylko o pomstę do Nieba, ale wołające o adekwatną odpłatę przed sądami doczesnymi, wydarzenia, w tym samym Wrocławiu kolejne zdarzenie z cyklu »niewyjaśniona śmierć na posterunku policji«. Młoda dziewczyna traci życie, o czym jej rodzina dowiaduje się miesiąc, czy nawet dwa później, w murach komisariatu, w areszcie, na dołku policyjnym. Powtarzam – to jest zdarzenie z cyklu, Wrocław zasłynął tą czarną serią – przypomina świętej pamięci, choć może nie świętego, Igora Stachowiaka. Nie przedłużajmy również stanu bezkarności dla przestępców w mundurach i nie tolerujmy nadużyć uprawnień i niedopełnienia obowiązków, niezależnie od tego, kto się ich dopuszcza”.

„Kara śmierci do kodeksu karnego i surowość adekwatna wobec przestępców, również w mundurach” – podsumował Grzegorz Braun.

Autorstwo: AW
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Stanlley 07.12.2023 16:40

    Tak tak…. a w takiej dyktatorskiej Rosji ostatnio po raz kolejny włodarze powiedzieli że nie ma powrotu do kary śmierci… Po pierwsze wystarczy egzekwować obecne prawo i odpowiednio zmotywować policję by wykonywała swoje zadania. Niech zaczną wreszcie szukać ukrytych magazynów broni, niech zaczną reagować na wykroczenia i drobne przestępstwa – bo tak się składa że takie akcje jak ta ostatnia to popełniają osoby znane policji, osoby wcześniej popełniające jakieś tam wykroczenia i pozostające bezkarne… Wystarczy że zaczną brać na dołek np tych co wychwalają banderę… albo tych co udając że przechodzą przez pasy tak naprawdę tamują ruch bo chodzą ostentacyjnie w kółko…

  2. replikant3d 07.12.2023 17:17

    Braun porusza teraz tylko ,,bezpieczne,, tematy. Obłudny zdrajca. Niech go ktoś zapyta o głosowanie nad nowelą prawa geologicznego. Ciekawe czy znów się gdzieś ,,schowa,,…

  3. Szwęda 07.12.2023 17:41

    Jak zwykle piękna ale czcza gadanina, bo tylko gadanina, nic po za tym. Władza w Polsce nie jest w rękach Polaków, czy Braun o tym nie wie? A może jak to już od dawna podejrzewam jest tylko rodzajem wentylu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.